W dniach 10-13 października w naszej szkole organizowaliśmy Szkolny Tydzień Dysleksji. Akcja zainicjowana przez panią pedagog – Karolinę Binkowską, była nawiązaniem do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Uczeń podwójnie wyjątkowy". Honorowy patronat nad inicjatywą objęło Polskie Towarzystwo Dysleksji.

W ramach akcji na języku polskim odbywały się potyczki ortograficzne, na matematyce zabawy matematyczne, zabawy językowe po niemiecku i angielsku, uczniowie z klas I - III rywalizowali w konkursach kaligraficznych. Odbyło się również wspólne czytanie książek z zaproszonymi gośćmi. Książkę autorstwa Astrid Lindgren o przygodach Pippi Pończoszanki uczniom naszej szkoły czytali: Wójt Gminy Budzyń – pan Marcin Sokołowski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej – pan Ryszard Skiba, Kierownik Gminnego Zakładu Oświaty w Budzyniu – pani Elżbieta Kapała oraz bibliotekarka Publicznej Biblioteki w Wyszynach – pani Hanna Adamowska. Kolejnym punktem programu było popołudniowe spotkanie przedstawicieli Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Chodzieży z rodzicami naszych uczniów.