2 października obchodzimy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po raz kolejny nasza szkoła przyłącza się do akcji. Od poniedziałku będą odbywały się zabawy utrwalające tabliczkę mnożenia. Każdego dnia pojawi się tzw. "hasło dnia", które należy odnaleźć i zapamiętać. Codziennie, poprzez e-dziennik, udostępniony zostanie link do gry, która w formie zabawy pomoże w zapamiętaniu trudnych iloczynów. W piątek odbędą się tabliczkowe egzaminy. Zapraszamy do udziału!

Po raz kolejny zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie". Kasztany i żołędzie proszę przynieść w czwartek 1 października do godz. 9.00. Przynosimy w opisanym imieniem i nazwiskiem, klasą oraz wagą  papierowym worku, który można odebrać w szkole. Uprzejmie prosimy o przyniesienie tylko w tym dniu do wskazanej godziny, z uwagi na odbiór przez przedstawicieli Nadleśnictwa Podanin. Kolejny termin będzie podany w najbliższym czasie. Jak co roku liczymy na Państwa zaangażowanie.
Szkolny koordynator Karolina Binkowska

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach prosi o wpłacanie składek według następującego planu:

- na pierwsze dziecko 30 zł

- na drugie dziecko 20 zł

- na trzecie dziecko 10 zł

Składki należy wpłacać na konto Rady Rodziców do końca grudnia:

Informujemy, że ze względu na wyjazdy uczniów klasy III na basen we wtorki odwóz do Bukowca, Nowej Wsi Wyszyńskiej, Wyszynek (gimbus) rozpoczynać się będzie ok. godziny 14.30.

Informujemy, że dnia 9 września 2020 r. o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach. Zapraszamy trójki klasowe z klas I - VIII.   

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach 1 września 2020r. odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice
i zaproszeni goście spotkali się nie tylko z okazji inauguracji nowego roku szkolnego, ale przede wszystkim, aby zaprezentować rozbudowany budynek szkoły. Niestety z powodu pandemii koronawirusa uroczystość przebiegła inaczej niż życzyliby sobie organizatorzy. Po miesiącach ciszy, którą zagłuszały jedynie dźwięki wiertarek i młotów, wszystkich ucieszył widok dzieci na nowych, przestronnych korytarzach szkolnych. Piękny hol napełnił gwar rozmów uczniowskich i ich śmiech. Pełne radości, podziwu i dumy były także oczy przybyłych gości.

Przypominamy o jutrzejszej zbiórce kasztanów i żołędzi. Dary jesieni można przynosić w godzinach od 8.00 do 10.00. (Piątek 27.09.2019 r.)

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach prosi o niezwłoczne uregulowanie wpłat na ubezpieczenie społeczne dzieci. 

Harmonogram zebrań z rodzicami:

ŚRODA (11 września 2019 r.) - godzina 16.00

klasa I (s. nr 5), klasa III (s. nr 4), klasa IV (s. nr 14), klasa VI b (s. nr 10), klasa VII (s. nr 2), klasa VIII (s. nr 3) 

ŚRODA (11 września 2019 r.) godzina 17.00

klasa V b (s. 1)

CZWARTEK (12 września 2019 r.) - godzina 16.00

klasa II (s. nr 9), klasa VI a (s. nr 1)

CZWARTEK (12 września 2019 r.) - godzina 17.00

klasa V a (s. nr 1)

 

2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Podczas apelu Pani Dyrektor Donata Kędzierska powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, życząc wszystkim wytrwałości w ciągu czekających nas dziesięciu miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie klasy I zostali symbolicznie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły odciskając ślad palca na liście obecności.  Pani Dyrektor przypomniała również tragiczny początek roku szkolnego z 1939 roku, kiedy dzieci nie wróciły do szkół z powodu wybuchu II Wojny Światowej. Wczoraj obchodziliśmy 80 rocznicę tego wydarzenia.

Informujemy, że w szkole odbędzie się jeszcze jedna zbiórka kasztanów. Kasztany przyjmowane będą dnia 10 października 2018 r.

28 września w szkołach i placówkach oświatowych na całym świecie obchodzono VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Przez cały tydzień utrwalaliśmy mnożenie biorąc udział w zabawie „Hasło dnia”. Na korytarzu szkolnym pojawił się „kącik tabliczki mnożenia”, w którym uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki związane z mnożeniem i dzieleniem. Zapamiętanie iloczynów sprawiających największe trudności miała również ułatwić gazetka ścienna z rymowankami, stworzonymi przez uczniów. Dzieci ćwiczyły tabliczkę również na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego.

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września to wielkie święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zostało  zapoczątkowane przez książkę Petera H. Reynoldsa pod tytułem "Kropka". Jest to pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości, jednak dzięki mądrej nauczycielce odkrywa w sobie talent i odwagę. Nasza szkoła już drugi raz włączyła się w obchody tego święta.

8 czerwca, z inicjatywy pani Magdaleny Geisler, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam". Była to największa akcja czytelnicza zorganizowana przez redakcję miesięcznika Biblioteka w szkole, wspólnie z ponad 2000 bibliotek. Dokładnie o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki. Wydarzenie to zostało uwiecznione na zdjęciach. Dzięki pomysłowości pani bibliotekarki, życzliwości Państwa Agnieszki i Daniela Sell oraz pomocy Pana Jana Kubackiego, właściciela Muzeum Motoryzacji, odnieśliśmy ogromny sukces.

W piątek naszą szkołę odwiedził Zespół Pieśni i Tańca, czyli artyści z biura koncertowego Kulturka. Mieliśmy okazję obejrzeć najciekawsze tańce ludowe z całego świata, kolorowe stroje tancerzy, poznać dawne obyczaje. Niektórzy uczniowie dali się porwać folkowej mocy i zatańczyli razem z naszymi gośćmi.  

Dnia 13 września 2018 r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy. 

Uwaga! Zebranie rodziców uczniów klasy VI odbędzie się 18 września 2018 r. o godzinie 16.00.

Dnia 10 września 2018 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie rodziców wchodzących w skład Rady Rodziców oraz przedstawicieli poszczególnych klas. Tematem spotkania będzie sprawozdanie finansowe za rok szkolny 2017/2018 oraz wybór firmy ubezpieczeniowej. Serdecznie zapraszamy!

3 września wyruszyliśmy w kolejny wspólny rejs.

29 września świętowaliśmy również Dzień Chłopaka. 

29 września w szkołach i placówkach oświatowych na całym świecie obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Dzieci przez cały tydzień powtarzały tabliczkę mnożenia: na lekcjach matematyki, w domach. Na korytarzu szkolnym zostały rozwieszone działania, które miały ułatwić naukę. W piątek uczniowie klas IV - VII przystąpili do  "tabliczkowych egzaminów" - osoby, które bezbłędnie napisały wszystkie działania, otrzymały tytuł eksperta. Następnie wszyscy rozwiązywali łamigłówki związane z mnożeniem i dzieleniem.

27 września odbył się pierwszy koncert muzyczny. Wraz z Artystami z biura koncertowego "Kulturka" udaliśmy się w podróż po największych miastach Polski. Razem z flisakami, płynąc Wisłą, zwiedziliśmy Kraków, Warszawę, Toruń. Poznaliśmy wiele ciekawostek, pieśni i melodii związanych z tymi miastami oraz zawód flisaka.

29 września 2017 r. bierzemy udział w akcji mającej na celu przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów z klas IV - VII. Już teraz przygotowujemy się do  "tabliczkowych" egzaminów, które odbędą się w piątek.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce kasztanów i żołędzi. Koordynatorem akcji jest pani Karolina Binkowska.

I tura - do 29 września 2017 r. (każdy wtorek i piątek)

II tura - do 11 października 2017 r. (każdy wtorek i piątek)

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności,  zapoczątkowała książka Petera H. Reynoldsa pod tytułem "Kropka". Tego dnia w naszej szkole każda klasa podejmowała wyzwania i wykonywała zadania związane z kropkami. 

Dnia 26 września 2017 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbędzie się zebranie Rady Rodziców oraz przedstawicieli klas.

15 września włączamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia odbywać się będą zajęcia , mające na celu pobudzenie kreatywności i pomysłowości uczniów. Dzieci przychodzą w strojach  w kropki.

Dnia 28 września odbył się pierwszy koncert muzyczny. Dzisiejsze przedstawienie muzyczne nosiło tytuł „ Szaleństwa młodego Fryderyka”.

Informujemy, że dzień 30 września 2016 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

W piękny słoneczny dzień - 16 września kl. VI wraz z wychowawczynią wybrała się na rowerową wycieczkę na pobliskie wzniesienie Gontyniec.

„Za kasztany i żołędzie
wiedzy Ci przybędzie”

Drodzy uczniowie i rodzice!!!
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie organizowanym przez Lasy Państwowe
„Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”.

Stowarzyszenie "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"

zaprasza na I piknik rodzinny.

Współorganizatorami są Wyszyński Dom Kultury oraz Sołectwo Wyszyny.

Informujemy, że dnia 13 września 2016 r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbędzie się zebranie z rodzicami.

1. Zebranie ogólne - sala nr 10

2. Spotkania z wychowawcami

Serdecznie zapraszamy!

1 września w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Trenujemy jazdę rowerem - klasa V

Uczniowie z klasa V odbyli dnia 29 września br. wycieczkę dydaktyczną do Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile.

Przedstawienie muzyczne pt. "Opowieści śpiewnej treści"

Dnia 29 września 2015 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach rozpoczęliśmy przygodę z Artystycznym Koglem Moglem. Tego dnia artyści zaprezentowali przedstawienie muzyczne „Opowieści śpiewnej treści" zainspirowane bajką muzyczną „Król Bul" według tekstu autorstwa Katarzyny Lengren.

Wykaz zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016

Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

1 02

Uwaga!

Dnia 22 września 2015 r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.

Bezpiecznie na drodze

Dnia 8 września 2015 r. dzieci z klas I brały udział w  spotkaniu z dzielnicowym sierż. szt. Mariuszem Świętkiem. 

UWAGA!

Informuję, że w dniach 7.09.2015 r. – 18.09.2015 r. w Szkole Podstawowej
w Wyszynach zostanie przeprowadzona ewaluacja całościowa. Ewaluację przeprowadzą wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Delegatura w Pile.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wyszynach zabrzmiał pierwszy w roku szkolnym 2015/2016 dzwonek. Dyrektor szkoły - pani Donata Kędzierska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Próbny sprawdzian klasy VI

Dnia 30 września 2014 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do pierwszego w roku szkolnym 2014/2015 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

Ognisko klasowe

25 września 2014 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wyszynach wraz z wychowawczynia - panią Magdaleną Thom obchodzili dzień pieczonego ziemniaka.

Sukces uczniów w konkursie plastycznym dla szkół "Warto pomagać"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości.

Rekolekcje szkolne

W dniach 25 - 26 września 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach przeżywali coroczne rekolekcje.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach spotkali się z Olegiem Dowgalem - ukraińskim muzykiem, wirtuozem skrzypiec, fletni Pana oraz innych tradycyjnych instrumentów.

Rekolekcje szkolne

W dniach 25 - 26 września w Szkole  Podstawowej w Wyszynach odbędą się rekolekcje szkolne.

Plan rekolekcji:

8.15 - 9.15 - nauka rekolekcyjna w kościele parafialnym (klasy I - VI)

9.25 - 9.45 - przerwa śniadaniowa

9.45 - 11.00 - zajęcia w szkole z wychowawcami (klasy I - VI)

11.00 - rozpoczęcie odwozów

Inauguracja Roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 roku w Szkole Podstawowej w Wyszynach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor szkoły - pani Donata Kędzierska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów.

Szkoła Podstawowa w Wyszynach bierze udział w projekcie edukacyjnym: