Z zachowaniem warunków reżimu sanitarnego odbyło się nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020, podczas którego pożegnaliśmy 23 uczniów klasy 8.  Niestety ze względu na obecną sytuację nie mogli wziąć w nim udziału ich młodsi koledzy, którzy świadectwa odbierali z sekretariatu w wyznaczonych dniach i godzinach. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Budzyń pan Marcin Sokołowski, Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Koziołka Matołka w Wyszynach pani Przemysława Kaczmarczyk oraz proboszcz parafii MB Pocieszenia w Wyszynach ks. Bogdan Spychaj.

Witajcie Drodzy Uczniowie!!!

https://padlet.com/karolinabuzala/4ya72drxv0xri98f

Najbliższe dwa dni poświęcimy tematyce bezpiecznych wakacji. Za nami rok szkolny, ten rok na długo pozostanie w naszej pamięci. Był pełen wyzwań oraz niewiadomych. Wymagał od Was i od nas nowych umiejętności, uczył pokonywania nieznanych dotąd trudności. Niech wyciągnięte z niego wnioski będą dla nas nauką na przyszłość. Udostępniamy Wam padlet poświęcony bezpieczeństwu podczas wakacji w różnych obszarach.

W roku szkolnym 2019/2020 nie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, świadectwa promocyjne dla uczniów klas I – VII wydawane będą w sekretariacie szkoły w następujących terminach:

- 26 czerwca 2020 r. w godzinach 11.00 – 13.00

- od 29 czerwca 2020 r. do 3 lipca 2020 r. w godzinach 9.00 – 13.00

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu w tym roku konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Uczniowie zostali przypisani do odpowiednich kategorii (sesji) konkursu próbnego i konkursu właściwego. Po zalogowaniu się na swoje konta w określonym dniu i o wyznaczonej godzinie, rozwiązywali zadania konkursowe dostosowane do danej grupy wiekowej. Wśród uczniów naszej szkoły najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 4 - Dorota Odor, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Dorocie oraz pozostałym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klas 8 zakończyli dzisiaj pisanie egzaminu ósmoklasisty,  przystąpienie do którego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Musieli się oni  zmierzyć z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych: niemieckiego i angielskiego. W tym roku, w związku z pandemią, egzamin przebiegał zgodnie z wytycznymi i procedurami, które miały zapewnić bezpieczeństwo piszącym oraz zespołom nadzorującym. Wyniki poznamy w lipcu. Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów!

15 czerwca to dzień, w którym na całym świecie obchodzone jest Święto Wiatru. To dobry pretekst, aby edukować o jego potencjale i wskazywać na korzyści płynące z pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dlatego EDP Renewables, lider sektora energetycznego oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie, organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży, w którym liczyć się będą kreatywne pomysły oraz zaangażowanie. Wyzwanie rozpoczyna się właśnie 15 czerwca, a uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj w Dniu Waszego życzymy Wam, abyście jak najdłużej pozostali dziećmi. Dzieciństwo może nie jest zawsze łatwe, ale jest piękne. Życzymy Wam ogromu radości, nieustającego optymizmu, dziecięcej ufności.

Nauczyciele

Zapraszamy Was do zdalnego świętowania Dnia Dziecka: 

                                                                                                                                                                             https://padlet.com/karolinabuzala/6b1vjwacc3miedfh

 

Wychowawca klasy I informuje, że worki ze strojami do wychowania fizycznego można odebrać w szkole.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie klasy VIII. 

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursach szkolnych, powiatowych, ogólnopolskich oraz zawodach sportowych.

18 czerwca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Uczniowie klasy V b na lekcji języka polskiego bawili się w poetów, jednocześnie utrwalając zdobyte wiadomości. 

WTOREK - 18 czerwca 2019r. 

8.15 - msza święta w Kościele parafialnym w Wyszynach

9.15 - 9.30 - przerwa śniadaniowa

9.30 - rozdanie nagród i wyróżnień

10.00 - 11.30 - zajęcia z wychowawcą

Odwozy rozpoczną się o godzinie 11.30

ŚRODA - 19 czerwca 2019 r.

8.00 - apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Odwozy rozpoczną się o godzinie 9.45

 

Klasy Va i V b 11 czerwca zgłębiały historię regionu. Wybraliśmy się do Poznania i tam wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjno-terenowych. Spacerując z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim, poznawaliśmy architekturę, historie związane z życiem codziennym w średniowieczu, utrwalaliśmy wiadomości o chrzcie Polski oraz czasach, kiedy Poznań był grodem. Kolejnym punktem programu była wizyta na stadionie Lecha Poznań. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy: salę konferencyjną, szatnię gości, Lożę Prezydencką, trybunę prasową.

Uczniowie z klas VII i VII tworzyli na lekcjach języka polskiego wiersze z makulatury. 

Z inicjatywny pani pedagog Karoliny Binkowskiej, w ramach realizacji programu "Trzymaj formę" odbyło się spotkanie z dietetykiem - Kingą Polową.  Wzięli w nim udział uczniowie klas V - VIII. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia,  zdrowego odżywiania, roli sportu oraz aktywnego wypoczynku w naszym życiu. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania pani dietetyk zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Wycieczka do Pragi.

W dniach 30 maja oraz 3 czerwca odbyły się warsztaty profilaktyczne w zakresie profilaktyki uzależnień,  zorganizowane przez pedagoga szkolnego. Zajęcia przeprowadziła trener Ośrodka Profilaktyki Społecznej pani psycholog Joanna Żółkiewska. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  uczniowie klas IV – VIII poznali negatywne skutki sięgania po alkohol oraz inne używki, dowiedzieli się o społecznych i prawnych konsekwencjach  takich zachowań, uczyli się asertywności. Młodsi uczniowie klas I – III mieli okazję porozmawiać o zdrowym stylu życia  oraz zagrożeniach związanych z uzależnieniami.

Dnia 29 maja odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny dla uczniów klas VII i VIII. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na 18 pytań dotyczących budowy człowieka i jego zdrowia. Najwyższe lokaty osiągnęli:

I miejsce - Amelia Stawowa (kl. VII)

II miejsce - Mateusz Poznań (kl. VIII)

III miejsce - Matylda Ślęzak (kl. VII)

22 czerwca zabrzmiał ostatni, w roku szkolnym 2017/2018, dzwonek. Rozpoczęły się wakacje!

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.  

21 czerwca swoje nagrody odebrali uczniowie, którzy brali udział w konkursach szkolnych, powiatowych, wojewódzkich.

Klasy IV a i IV b wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Chodzieży.

20 czerwca klasa V była w Kąkolewicach w Muzeum Motoryzacji. Zwiedziliśmy wspaniałą ekspozycję polskich pojazdów. Spędziliśmy miłe chwile także na zabawie i grillowaniu. Pragniemy serdecznie podziękować panu Janowi Kubackiemu za pokazanie nam  swoich zbiorów i miłe przyjęcie.

Zapraszamy do udziału w konkursie wakacyjnym! Wyślij do szkoły kartkę pocztową ze swoich wakacyjnych wędrówek na adres szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

Wyszyny 21, 64 - 834 Wyszyny

Czwartek 21.06.2018 r. - organizacja dnia:

- 8.15 - msza święta w kościele parafialnym

- 9.00 powrót do szkoły

- 9.00 - 11.00 - zajęcia z wychowawcą

- 11.00 - rozpoczęcie odwozów

 

Piątek 22.06.2018 r.

- 8.00 - apel z okazji zakończenia roku szkolnego

- rozdanie świadectw

- 9.30 - rozpoczęcie odwozów

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą w Poznaniu na rozstrzygnięciu wyników etapu wojewódzkiego konkursu o bezpieczeństwie. 

W czwartek 14 czerwca klasa III a przeniosła się na zajęciach do Wielkiej Rafy Koralowej. Po obejrzeniu filmu o Wielkiej Rafie Koralowej uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne. 

Klasy I - III na spotkaniu z podróżnikiem Kajetanem Gosławskim i Galiną Krupą.

Klasy I, IIIa i IIIb na wycieczce w Kłodawie. 

Klasy II, IVa i IVb na wycieczce w Kłodawie.

Uczniowie klas IV - VII na wycieczce w Krakowie. 

8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam". Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 28 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Magdalena Geisler.

Informujemy, że w dniach 05.06.2018 r. - 19.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbędzie się ewaluacja zewnętrzna. Harmonogram dostępny jest w załączniku.

HARMONOGRAM EWALUACJI - do pobrania w formacie PDF

Dzień Dziecka pod hasłem sportu i zdrowego odżywiania.

24 maja w Szkole Podstawowej w Lipinach odbył się powiatowy konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III i IV, którzy zostali mistrzami mnożenia w swoich szkołach. Naszymi reprezentantami byli Nikodem Józefowski z klasy IV i Szymon Michalski z klasy III.

23 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W związku z reformą oświaty, po raz pierwszy od kilku lat, murów naszej szkoły nie opuścili absolwenci.  We wrześniu będą oni kontynuować naukę w klasie VII.

22 czerwca odbył się apel, podczas którego zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursach, pracę na rzecz szkoły, pracę w aktywie bibliotecznym, wolontariacie i zawodach sportowych.

Tuż przed wakacjami uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikiem i odbyli pogadankę na temat bezpieczeństwa. Pan Krzysztof Majewski mówił o tym, jak bezpiecznie spędzić wolny czas latem.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

8.00 - uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego

9.30 - rozpoczęcie odwozów

Plan dnia - 22 czerwca 2017 r.

8.15 - msza św. w kościele parafialnym w Wyszynach

8.55 - powrót do szkoły

9.00 - zajęcia pt. "Bezpieczne wakacje"

9.30 - czas z wychowawcą

10.30 - rozpoczęcie odwozów

13 czerwca uczniowie klas IV - VI wzięli udział w spotkaniu z lokalną malarką - panią Marią Jabłońską. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanego przez panią Marię Ganclerz - dyrektora Biblioteki Publicznej w Budzyniu,  "Lata artystycznego", imprezy kulturalno - edukacyjnej, promującej artystów i ich twórczość.

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Pierwszą niespodzianką był występ rodziców uczniów klasy II b, którzy przygotowali inscenizację "Rzepki" J. Tuwima. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Zdrowie wierszem pisane", organizowanego przez panie Karolinę Binkowską i Izabelę Turostowską,  który był jednym z działań podejmowanych w naszej szkole w ramach edukacji prozdrowotnej.

Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2016/2017

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. 

Jak co roku w naszej szkole ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego jest dniem podsumowania pracy naszych uczniów, jest to dzień nagród i wyróżnień. Uczniowie na forum szkoły otrzymują nagrody za osiągnięcia w konkursach szkolnych, powiatowych, wojewódzkich, z różnych dziedzin wiedzy.

Klasa IV i klasa V na wspólnym pikniku.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VI brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „Sport to zdrowie”, którego inicjatorem była pani Magdalena Thom. Na języku polskim, języku niemieckim, matematyce oraz innych lekcjach uczniowie realizowali tematy związane ze sportem i zdrowiem. 

Dnia 22 czerwca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą zwiedzali stolicę wielkopolski. Najpierw wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli standardową procedurę odprawy w  Porcie Lotniczym Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, w ramach programu edukacyjno-poznawczego dla dzieci i młodzieży „POZnaj Ławicę”.

Organizacja odwozów dnia 23 czerwca 2016 r. (czwartek)

Odwozy rozpoczną się o godzinie 11.30

11.30 - PKS, Gimbus (Prosna)

11.40 - Gimbus (Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska, Wyszynki)

Organizacja odwozów dnia 24 czerwca 2016 r. (piatek)

Odwozy rozpoczną się o godzinie 10.30

10.30 - PKS, Gimbus

W dniach 16.06. - 17.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Warszawę.

Informujemy o następujących zmianach w odwozach:

Czwartek (16.06.2016 r.) - 12.30 PKS oraz Gimbus (Prosna); 12.45 Gimbus (Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska, Wyszynki)

Piątek (17.06.2016 r.) - 11.45 PKS oraz Gimbus (Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska, Wyszynki); 12.10 Gimbus (Prosna)

Dnia 7 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania. Inicjatorem imprezy była pani pedagog Karolina Binkowska.

Poniżej zamieszczamy link do filmu z zumby.

https://youtu.be/07S8Ld5aBec  

Dnia 6 czerwca podczas wycieczki szkolnej uczniowie z klas II a, II b, V wraz z piratami odbyli wyprawę w poszukiwaniu skarbów.

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych.

Dnia 31 czerwca 2016 roku klasy Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do Alpakolandu. Dzieci miały możliwość poznać życie alpaków a także głaskać i karmić te niezwykle łagodne zwierzęta.

WYPRAWKA 2015

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.

1 01

Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy efektywnego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 26 czerwca pożegnaliśmy 25 absolwentów Szkoły Podstawowej w Wyszynach i rozpoczęliśy wakacje.

Piknik klasy II

Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów klasy II, w ostatnim tygodniu czerwca odbył się klasowy piknik rodzinny, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Artystyczny Kogel - Mogel

Dnia 23 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył sie koncert, który przeniósł  nas w lata 20 i 30 - te ubiegłego wieku. Mogliśmy posłuchac piosenek z tego czasu, śpiewanych przy akompaniamencie akoredeonu guzikowego.

Powiatowy Turniej Prewencji w Szamocinie

Szkołę Podstawową w Wyszynach reprezentowali uczniowie z klasy V i VI. Rywalizowali oni z innymi szkołami w konkurencjach rowerowych, strzałach z wiatrówki, strzałach do kosza i na bramkę. Nasi uczniowie zajęli III miejsce!

Rajd rowerowy klasy V

11 czerwca 2015 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Magdaleną Olczak i opiekunami wyjechała na rajd rowerowy do Ndleśnictwa Sarbia. Pogoda sprzyjała, więc pokonanie 20 - kilometrowej trasy nie sprawiło uczniom trudności.

Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Berlinie

Konkurs dotyczący wiedzy o Berlinie poprzedził wycieczkę szkolną, która odbyła się w dniach 28-29 maja.

Wyniki konkursu ortograficznego

Dnia 1 czerwca 2015 r. pani Magdalena Olczak ogosiła wyniki konkursu ortograficznego dla uczniów klas IV - VI.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 1 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dnia 27 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Miało ono szczególny charakter, ponieważ oprócz uczniów klasy VI, żegnaliśmy również odchodzącego na emeryturę dyrektora szkoły - panią Ewę Urbańczyk.

Z wizytą w Kłodawie i Gnieźnie

Dnia 10 czerwca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach zwiedzali Kopalnię Soli Kłodawa, maszerując najgłębszą na świecie podziemną trasą turystyczną, znajdującą się na poziomie 600 metrów pod ziemią.

Spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych

Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami poznawali tajniki pracy strażaków, policjantów i leśników.