22 maja obchodzimy Dzień Patrona. Zamiast tradycyjnych  lekcji udostępniamy padlet z materiałami dotyczącymi sławnych polskich naukowców. Chcemy nawiązać w ten sposób do ustanowionego w bieżącym roku Dnia Nauki Polskiej. W uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. napisano, że ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.  Jako datę corocznych obchodów tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Aby podkreślić fakt, że odkrycia polskich badaczy nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości, przedstawiamy sylwetki najwybitniejszych rodzimych naukowców: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.  

Aby przejść do materiałów, należy kliknąć w link:

https://padlet.com/magolcz/v2046yu7mtxqg38a

Wybieramy te propozycje, które są dostosowane do wieku dziecka. Potwierdzeniem zapoznania się z materiałami przez dzieci, będzie kliknięcie serduszek na wybranych elementach.

Szanowni Rodzice!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach zwraca się do Rodziców uczniów klas I – VIII o dokonywanie wpłat na rzecz Rady Rodziców w ustalonej na rok szkolny 2019/2020 kwocie.

Dzięki tym wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły – czyli nasze dzieci!

Propozycje płynące z biblioteki szkolnej:

https://youtu.be/x1YbDDpMXb8 - wartościowa bajka dla dzieci- Zgrywisia, zaklęcie i zabawa w śpiewanego

https://youtu.be/Xdblj09W8BM
 - Edusie - co to jest koronawirus

https://youtu.be/Grc0dN9q-Lg
 - Koronawirus, bajka dla dzieci

Drogie Dzieci, umieszczamy kalendarz aktywnego radzenia sobie w maju 2020. Ten kalendarz zawiera codzienne działania podejmowane w maju w odpowiedzi na kryzys z poczuciem celu i sensu. Kalendarz pochodzi ze strony fundacji Action for Happiness, która pomaga ludziom podejmować działania na rzecz szczęśliwego i życzliwego świata.
Drukuj: https://cloud6p.edupage.org/cloud/maj_2020.pdf?z%3AMlfav2INMwqQmjEgtJ1l9Yujlvw8Zuc%2B6nM5GyF9D90TiIKwrjYpqrW5lJSgQCJU

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek proponujemy uczniom udział w wirtualnym escape roomie "Tajemnica Biblioteki" Zabawa jest skierowana głównie do uczniów klas VI- VIII.  Życzymy przyjemnej zabawy!

https://view.genial.ly/5eb29a7eed67d20d806219fc/game-breakout-escape-room

15 maja obchodzimy Dzień Rodziny. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:

https://youtu.be/_iwHX8yJlmA

Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!

Poniżej podaję link do strony, na której znaleźć można dużo bajek pomagajek, które mogą pomóc w przezwyciężeniu niektórych problemów. Niektórzy nazywają je “bajkami terapeutycznymi”, inni “bajkami -pomagajkami”. Pomagajki to ciekawa nazwa, bo pokazuje, że nie trzeba być “chorym”, żeby z nich korzystać. One są po to, by pomóc we wszystkich troskach dzieciństwa, które każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu ma.

https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/

Film "Masz tę moc!" jest animowaną i dźwiękową wersją książki o tym samym tytule. Materiał "Masz tę moc!", dotyczący koronawirusa, powstał we współpracy szesnastu osób. które z dobroci serca stworzyły go dla najmłodszych.

https://www.youtube.com/watch?v=YGqIwp9RDEo&feature=youtu.be

Kochani Uczniowie!

Ogłaszamy wyniki konkursu „Czyje to serce”. Najwięcej, bo 6 trafnych odpowiedzi udzieliła Dorotka Odor z klasy IV.

Serdecznie gratulujemy!!! Nagrodę postaramy się wręczyć jak najszybciej.

Dla pozostałych uczestników, którzy zaangażowali się w konkurs, przewidziano nagrody pocieszenia.

NETYKIETA - czyli o kulturze w Internecie. 

30 maja 2019 r. zwycięzcy szkolnych eliminacji: Szymon Michalski (kl. IV b) oraz Adam Warguła (kl. III) reprezentowali naszą szkołę w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lipinach.

Zbiórka makulatury odbędzie się 4 czerwca 2019 r. (wtorek) w szkole. Należy przynosić zważony i związany papier (lub zapakowany w kartony). Paczki muszą być podpisane: imię i nazwisko ucznia, klasa, waga makulatury. W paczkach nie mogą znajdować się worki po paszach i tapety.

28 maja klasy VI i VII wzięły udział w wycieczce do Torunia. Seans w Planetarium, spacer po mieście naszego patrona Mikołaja Kopernika, warsztaty piernikowe. Mimo deszczowej pogody będziemy miło wspominać wizytę w tym mieście. 

27 maja odbyła się wycieczka do Poznania. 

Uczniowie klasy I zostali oficjalnie pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

UWAGA!!! Dnia 28 maja 2019 r. NIE MA ZEBRANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I - III.

Klasy IV na wycieczce w Poznaniu. 

Zebrania z rodzicami odbędą się według następującego harmonogramu:

Poniedziałek 27.05.2019 r. godzina 16.00 - klasa VI oraz klasa VIII

Wtorek 28.05.2019 r. godzina 16.00 - klasy I - III, klasy IV - V oraz klasa VII 

 

6 maja uczciliśmy Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odświętnie ubrani wysłuchaliśmy prezentacji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Patrona. Główną atrakcją była wizyta naukobusa, która odbyła się  w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wizyta trwała dwa dni. Stacje badawcze i eksponaty rozstawione zostały na hali sportowej.

Dnia 6 maja maja 2019 r. (poniedziałek) uczcimy Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Patrona. W związku z tym obowiązuje strój galowy. Lekcje i odwozy odbędą się bez zmian. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 6 maja 2019 r. w godzinach 14.00 - 17.00.

28 kwietnia wraz z delegacją  mieszkańców gminy Budzyń i Rogoźna udaliśmy się do Poznania, aby w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości złożyć hołd pochowanym  na tamtejszych cmentarzach powstańcom wielkopolskim, którzy walczyli o wyzwolenie Budzynia i okolic. Odwiedziliśmy groby Wiktora i Antoniego Skotarczaków oraz Leona Napiecka.

29.05.2018 r. - świętujemy DZIEŃ DZIECKA
- lekcje 1, 2 i 3 - bez zmian
- na 4 i 5 lekcji - zajęcia sportowe i zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem
- lekcje 6 i 7 bez zmian
Odwozy bez zmian. Dzieci przynoszą ze sobą owoce.

Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy słuchając recytacji wierszy dla dzieci w wykonaniu uczniów klas I - IV, odbył się bowiem konkurs recytatorski. Zwyciężyła Julia Migaszewska z kl. II. Drugie miejsce zajęła Kaja Pasch z kl. III b, a trzecie miejsce Marcel Staniewski z kl. IV b. 

Autor: Kacper Jułkowski kl. VI

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbył sie koncert pod tytułem ,,Przygotowania do mundialu". Było dożo zabawy i śmiechu. Na moment przenieśliśmy się na stadion i razem z artystami przygotowywaliśmy się do kibicowania Reprezentacji Polski podczas mistrzostw w piłce nożnej. W kibicowaniu pomagał wilk Zabiwaka, który jest  maskotką mundialu.

Autorka: Eliza Burzyńska, kl. VI

18 maja 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Patrona - Mikołaja Kopernika. Obchody tego święta rozpoczęliśmy apelem, przygotowanym przez klasę V wraz z panią Magdaleną Olczak. Następnie odbył się Festiwal Wiedzy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach, związanych z różnymi dziedzinami wiedzy: chemią, fizyką, robotyką, przyrodą, fizjoterapią.

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą – panią Anną Duszką wzięli udział w konkursie organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży. Konkurs został zorganizowany w ramach programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej, dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa.  Plakat przygotowany przez uczniów naszej szkoły wywarł na jury największe wrażenie i zostali oni zwycięzcami konkursu na etapie powiatowym.

Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Tytuł Mistrza Szkolnej Ortografii

w roku szkolnym 2017/18 zdobyli

ex aequo:

 

  1. Eliza Burzyńska kl.VI oraz Marcel Staniewski kl.IVb
  2. Nikodem Józefowski kl.IVb

Zebranie z rodzicami odbędzie się 22.05.2018 r. (wtorek) godzina 16.00.

 

DZIEŃ PATRONA - 18.05.2018 r. (piątek)

W planie:

- uroczysty apel

- festiwal wiedzy

ODWOZY ROZPOCZNĄ SIĘ O GODZINIE 11.30. DZIECI PRZYCHODZĄ W STROJACH GALOWYCH.

Autorki: Aleksandra Kabat, Zuzanna Przybylska kl. V

7 maja 2018 r. mieliśmy bardzo interesujące spotkanie z podróżnikiem i muzealnikiem Panem Arkadym Fidlerem. Podróżnik opowiedział nam o swojej wyprawie w 2016 r. do Puszczy Amazońskiej. Przedstawił nam zdjęcia zwierząt, które tam mieszkają. Dowiedzieliśmy się również o tym jak wyglądała jego wyprawa oraz o wszystkich trudnościach i ciekawostkach z nią związanych. Wszyscy słuchali tych opowieści z ogromnym zainteresowaniem. 

Dnia 27 kwietnia uczniowie wzięli udział w apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

DZIEŃ DZIECKA – PLAN DNIA
8.15 – 8.40 – występ rodziców uczniów kl. II b „Rzepka”
8.40 – 8.50 – przerwa
8.55 – 9.35 – konkurs literacki „Zdrowie wierszem pisane”
9.50 – podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród
10.00 – 12.30 – konkurencje sportowe
12.30 – rozpoczęcie odwozów (gimbus)
12.45 - rozpoczęcie odwozów PKS 

23 maja odbyła się wycieczka do Torunia.

25 maja 2017 r. odbył się XV Powiatowy konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia". Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Józefowski, który w eliminacjach otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza tabliczki mnożenia klas III oraz Maksymilian Pilarski - Szkolny Mistrz tabliczki mnożenia klas IV.

Dnia 22 maja odbyła się wycieczka klas I i II do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień, która jest częścią Muzeum Wodociągów. Udało się nam wejść na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. 

Dnia 19 maja 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasę IV wraz z wychowawcą  panią Magdaleną Olczak. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki związane z postacią patrona. Wspólnie z artystami zastanawialiśmy się, czy Mikołaj Kopernik był bohaterem.

Dnia 15 maja naszą szkołę odwiedzili  goście z niemieckiego miasta Bremen. Na początku spotkania uczniowie przywitali gości i pokazali naszą szkołę.

12 maja (piątek) 2017r. odbyła się wycieczka do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klasy IV,V i VI pod opieką p. Magdaleny Olczak, Donaty Kędzierskiej oraz Doroty Jelińskiej. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. „Madagaskar” w Teatrze Muzycznym, potem przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie podziwialiśmy Koziołki na wieży Ratusza.

Dnia 10 maja 2017 r. uczniowie klas I- IV brali udział w spotkaniu autorskim  z panią Ewą Chotomską - polską pisarką, autorką piosenek dla dzieci, scenarzystką.

Dnia 16 maja o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.  

Dnia 1 czerwca 2016 r. nastąpią zmiany w odwozach szkolnych:

12.30 - PKS

12.30 - Gimbus (wszystkie miejscowości oprócz Prosny)

12.55 - Gimbus (Prosna)

Poniżej zamieszczamy link do filmu, nakręconego w ramach konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”

https://youtu.be/PugOLzCQfNo

Dzień 20 maja 2016 r. zapisze się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie Szkole Podstawowej w Wyszynach imienia Mikołaja Kopernika. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. prośbą rodziców skierowaną do księdza proboszcza Bogdana Spychaja  o poświęcenie i pobłogosławienie nowego sztandaru Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Tę wyjątkową uroczystość uświetnił Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Sarbia.

Dnia 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru. Uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków, w stroju galowym. Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.00:

12.00 - Grabówka, Niewiemko (PKS)

12.00 - Prosna (Gimbus)

12.15 - pozostałe miejscowości (Gimbus)

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości. Poniżej przedstawiamy plan dnia:

9.00 –   Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Wyszynach

10.00 – Przemarsz do Szkoły Podstawowej

10.15 – Uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru

11.00 – Wykład Profesora Piotra Wolańskiego – Przewodniczącego Komitetu Badań

             Kosmicznych  i Satelitarnych PAN

11.20 – Program artystyczny

12.00 – Poczęstunek w Domu Kultury w Wyszynach (zaproszeni goście)

 

 

 

„ Lew, czarownica i stara szafa” to lektura, która budzi wiele emocji. Czwarta klasa także chciała przenieść się do czarodziejskiej krainy Narnii, dlatego postanowiliśmy na lekcjach języka polskiego zbudować  swoją szafę.

7 maja 2016 r. dwie uczennice naszej szkoły Amelia Stawowa i Zuzanna Bondecka wzięły udział w IV edycji Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen..." organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM w Poznaniu Partner Goethe-Institut.

Informujemy, że dnia 23 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dnia 22 kwietnia klasa Ib przywitała wiosnę przygotowując wraz z wychowawczynią panią Joanną Polcyn klasowe przedstawienie pod tytułem: „Witaj wiosno!”.

Troje uczniów z klasy III naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym w Chodzieży, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie zamiłowań czytelniczych wśród uczniów.

"Kolorowe boiska ... czyli Szkolna Pierwsza Liga"

Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę!!!

1 01 2

Walczymy wspólnie o budowę boiska sportowego!!! Liczy się każdy głos!!!

www.koloroweboiska.pl

 Kompetencje piątoklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji piątoklasistów, organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Kompetencje trzecioklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji trzecioklasistów.

UWAGA!

Uczniowie klas IV - VI

Dnia 22 maja 2015 r. na godzinie wychowawczej odbędzie się konkurs ortograficzny!!!

1 01

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Olczak.

Oszczędzamy w SKO

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach są członkami Szkolnej Kasy Oszczędności, której opiekunem jest pani Marlena Gładych.

"Trzymaj formę"

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klasy IV i klasy VI komponowali według zasad zdrowego odżywiania kanapki, sałatki i przystawki.

Szkolny Dzień Języków Obcych

27 maja w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Przebiegał on pod hasłem „Znane osoby i zwyczaje".

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

W Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.

Spotkanie z podróżnikiem

21 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskim podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem.

Wyniki konkursu z języka angielskiego  

                            1 01

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA