Drodzy Rodzice i Uczniowie!

30 kwietnia zapraszamy do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja poprzez stronę internetową naszej Szkoły. Mając na uwadze kultywowanie tradycji oraz wartości patriotycznych, dzień ten poświęcimy w całości historii uchwalenia konstytucji,  jej bohaterom oraz symbolom narodowym.

 

Zachęcamy do rozpoczęcia Dnia Historii od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu szkoły o godzinie 9.00. Na kolejnych lekcjach proponujemy następujące aktywności:

Lekcja 1 – obejrzenie prezentacji (zdalny apel)
Lekcja 2 – przypomnienie pieśni patriotycznych związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja
Lekcja 3 –  zapoznanie się z sylwetkami bohaterów konstytucji
Lekcja 4 –  polskie symbole narodowe. Dzień flagi.
Lekcja 5 – rozwiązywanie quizów,  krzyżówek oraz kolorowanki patriotyczne (dla młodszych uczniów).
Lekcja 6 – Targowica – symbol zdrady narodowej.
Lekcja 7 – zapoznanie się z historią rozbiorów Polski 

Aby przejść do zadań, należy kliknąć w link:

https://pl.padlet.com/kazmierska_edyta/sj9tfproiodlj2sy

Wybieramy te propozycje, które są dostosowane do wieku dziecka. Potwierdzeniem zapoznania się z materiałami przez dzieci, będzie kliknięcie serduszek na wybranych elementach. Uczcijmy wspólnie nasze narodowe święto! Z tej okazji zachęcamy również do udekorowania swoich okien w barwy i symbole narodowe. Zdjęcia dekoracji można umieszczać w komentarzach na facebooku szkoły.  

PORADNIA ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ 
I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Drodzy Rodzice, otrzymaliśmy informację o  pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla dzieci.
Jeżeli macie potrzebę lub chęć, możecie skorzystać z oferty działającej od 1 kwietnia 2020r.
PORADNI ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ  I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY.  Jest ona placówką publiczną, ośrodek jest finansowany przez NFZ i świadczenia tam udzielane są bezpłatne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.  Potrzebna jest zgoda na udzielanie świadczeń od rodzica jeżeli pomoc dotyczy osoby niepełnoletniej.

Drodzy Uczniowie, jeśli  potrzebujecie konsultacji z doradcą zawodowym,  Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile, daje taką możliwość poprzez e-mail lub telefonicznie.

Witajcie Kochani!

Zgodnie z obietnicą ogłaszamy dzisiaj konkurs. Jak pisaliśmy wcześniej, wszystkie serca zamieszczone na naszej stronie internetowej zostały przygotowane przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Ciekawi jesteśmy komu z Was uda się odgadnąć, które serce należy do kogo. Każde serce jest oznaczone odpowiednią cyfrą, spróbujcie przyporządkować je odpowiedniej osobie. Listę nauczycieli i pracowników znajdziecie  na stronie naszej szkoły. Jeśli będziecie mieli problem z jakimś nazwiskiem piszcie. Podsumowując - wysyłacie do pedagoga szkolnego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą, wpisujecie numery zdjęć i Wasze typy.

Drodzy Uczestnicy konkursu  Kangur matematyczny!

Komitet Organizacyjny konkursu podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28 maja 2020 r.  

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie,  które niesie odrodzenie
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

Kochani Uczniowie!

Ten czas jest trudny zarówno dla Was jak i dla Nas. Wszyscy się uczymy  funkcjonować w nowej rzeczywistości, która niekoniecznie jest dla nas komfortowa. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy dodać Wam otuchy, wysyłając w Waszą stronę nasze serca. Każdy z nas przygotował dla Was swoje własne, niepowtarzalne serce. Tęsknimy za Wami! Z utęsknieniem czekamy na Wasz i nasz powrót do szkoły. Wykorzystajcie ten czas pobytu w domu, być może jest to jedyny moment w Waszym życiu, kiedy macie więcej czasu dla siebie, rodziców, rodzeństwa. Powiedzcie im, że są dla Was ważni.

Drodzy Uczniowie życzymy Wam zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami i wrażeniami po przeczytaniu ciekawej książki, bądź obejrzeniu interesującego filmu. Prace w formie wypowiedzi pisemnej proszę przesyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wypowiedzi nie muszą być obszerne, wystarczy kilka zdań. Najciekawsze prace można będzie zobaczyć na stronie szkoły.

Drogie dzieci, biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w ciekawym konkursie plastycznym „Pozdrowienia z domu”. Dokładne informacje zawarte w linku. 

https://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1649,co,opis.html

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Zachęcamy do udziału w kolejnej akcji zaproponowanej przez panią pedagog Karolinę Binkowską. Jeżeli macie ochotę i czas, na kolorowej kartce papieru odrysujcie kształt Waszych dłoni i wytnijcie w dowolnej ilości, im więcej tym lepiej, przyklejcie je na szyby, zróbcie zdjęcie i wrzućcie jako komentarze pod wydarzeniem zatytułowanym -  Jesteśmy razem - na profilu szkoły  na Facebooku. Akcja potrwa do środy i jest organizowana na znak jedności z tymi, którzy pozostają w domach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz jako wyraz szacunku, dla tych którzy pomagają nam przetrwać ten trudny czas. Niech na świecie stanie się bardziej kolorowo!

Drodzy Rodzice, za nami kolejny tydzień społecznej kwarantanny. Mamy nadzieję, że Państwo i „nasze” dzieci macie się dobrze i chronicie się przed zakażeniem koronawirusem najlepiej jak potraficie.

Poniżej zamieszczamy linki zawierające porady psychologa, na temat jak radzić sobie z obecną sytuacją.

https://polskatimes.pl/koronawirus-w-polsce-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie-porady-psychologa-z-uniwersytetu-swps/ar/c1-14855071?fbclid=IwAR3FVj5Zf2qIXF3q7DLd2mSL1hPS-x_g3yRX8HNSqI9Mia6sV3z5vrEfP5M 

https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-przetrwac-razem-kwarantanne/?fbclid=IwAR0zido-170d8gcI_7CBZ6LU6sAzpwJk0h5XTB5vRWZzu6VFQ2P2b4rGSlc

Szanowni Rodzice! Ze względu na obecną sytuację w kraju, ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego, konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz ograniczenia kontaktów udostępniamy Państwu dokument zgłoszenia dziecka do I klasy szkoły podstawowej. Można go pobrać, wprowadzić dane i bez drukowania wysłać na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie do I klasy szkoły obwodowej - do pobrania.

1 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Przystąpiło do niego 33 uczniów klas II – VIII. Zmagali się oni z testowymi zadaniami logicznymi, łamigłówkami i rebusami matematycznymi w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. 

Wyniki szkolnego konkursu

„Mistrz Tabliczki Mnożenia”

W kategorii klas IV

I miejsce oraz tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymuje SZYMON MICHALSKI

 

W kategorii klas III

I miejsce oraz tytuł  Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymuje ADAM WARGUŁA

II miejsce oraz tytuł Wicemistrza Tabliczki Mnożenia otrzymuje KAMIL DZIK

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie!

Informuję, że dnia 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach zostaje zawieszona akcja strajkowa, w związku z tym wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.  Dojazdy i odjazdy autobusów zgodnie z harmonogramem.

Dyrektor Szkoły

Donata Kędzierska

Szanowni Rodzice, informujemy, że w związku z dynamicznym charakterem akcji strajkowej, jeszcze dzisiaj, na stronie internetowej szkoły oraz portalu Facebook, pojawi się informacja dotycząca ewentualnego zawieszenia strajku. Prosimy o śledzenie naszych komunikatów.  

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha,
radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja
życzą

     Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
     Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

Drodzy ósmoklasiści!

W poniedziałek spotykamy się w szkole najpóźniej o godzinie 8.00 (dowozy odbędą się według dotychczasowego planu). Zabierzcie ze sobą czarno piszący długopis (dla pewności dwa:)) oraz pozytywne nastawienie. Zgodnie z procedurami nie zabierajcie telefonów (i innych urządzeń typu smartwatch). Obowiązuje strój galowy.

Informujemy, że od czwartku 18 kwietnia 2019 r. do wtorku 23 kwietnia 2019 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od środy 24 kwietnia 2019 r.

Informujemy, że egzaminy ósmoklasistów w szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbywać się będą zgodnie z planem: od 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) do 17 kwietnia 2019 r. (środa). W tych dniach dowozy uczniów odbywają się według dotychczasowego planu. Jednocześnie informujemy, że w związku z obowiązującą procedurą przeprowadzania egzaminów, w tym czasie w szkole nie mogą odbywać się żadne inne zajęcia. Dlatego też prosimy Rodziców uczniów pozostałych klas o zapewnienie opieki dzieciom.

NAJBLIŻSZE DNI WOLNE
30 kwietnia - dodatkowy dzień wolny
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy
2 maja - dodatkowy dzień wolny
3 maja - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4 maja - dodatkowy dzień wolny
Dzieci wracają do szkoły 7 maja.

27 kwietnia 2018 r. - odbędzie się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (3 lekcja). Pozostałe lekcje i odwozy bez zmian. Dzieci przychodzą w strojach galowych.

Uczniowie klasy 3 b przygotowali gry planszowe do lektury pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Praca miała na celu lepsze zapamiętanie i opanowanie omawianej lektury oraz zachęcenie uczniów do czytania książek. Uczniowie nie tylko musieli odpowiadać na pytania i zagadki dotyczące  treści lektury, ale równocześnie świetnie się bawili!

Klikając w poniższe linki można obejrzeć fragmenty bajki "The Snow Queen" oraz piosenkę śpiewaną przez Amelię Stawową.

https://youtu.be/mfyttjvV9YM  - występ Amelii

https://youtu.be/6cWVI1aOKZ0 - fragment przedstawienia

 

Informujemy, że 20 kwietnia 2018 r.(piątek) to dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

Informujemy, że drzwi otwarte zaplanowane na 18 kwietnia 2018 r. zostają odwołane. Data kolejnego spotkania z rodzicami zostanie podana w późniejszym terminie. 

 

Zapraszamy uczniów z klas I - IV do udziału w konkursie recytatorskim wierszy dla dzieci. Wybrane przez siebie utwory należy zgłaszać do końca kwietnia do pani Magdaleny Geisler, Izabeli Turostowskiej oraz Joanny Polcyn.

11 kwietnia obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Pani Joanna Polcyn wraz z uczniami z klasy III b przygotowała przedstawienie w języku angielskim "THE SNOW QUEEN". Natomiast pani Magdalena Thom wraz z klasami IV - VI przygotowywała plakaty dotyczące krajów niemieckojęzycznych.

Klasy IV wzięły udział w lekcji dotyczącej drzwi gnieźnieńskich. 

Klasa II spotkała się z policjantem.

28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą - panią Jolantą Musiał.

19 kwietnia w ramach promocji zdrowia w szkole odbył się  Dzień Zdrowego Odżywiania. Inicjatorem akcji był pedagog szkolny - pani Karolina Binkowska. Uczniowie przygotowywali wraz z wychowawcami zdrowe sałatki.

Dziewczynki ze Szkolnego klubu Wolontariusza wspólnie z panią Karoliną Binkowską i panią Magdaleną Olczak przygotowały jajka wielkanocne zdobione metodą decoupage. Następnie w szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Tą akcją chcieliśmy pomóc choremu Rafałkowi.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha,
radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja

życzą

              Dyrektor, Grono Pedagogiczne,              
  Pracownicy i  Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wyszynach

W środowe popołudnie w naszej szkole odbyło się spotkanie z poezją – konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I – III. Jego celem było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz pokazanie, że obcowanie z poezją może być fantastyczną zabawą.

Dnia 28 kwietnia, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Wyszynach, uczniowie klas III - VI spotkali się z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży.

Dnia 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Najbliższe dni wolne od zajęć edukacyjnych:            
    29 kwietnia 2016 r. (piątek)                                   
    2 maja 2016 r. (poniedziałek)                                 
    3 maja 2016 r. (wtorek) święto Konstytucji 3 Maja                                                                                                              

W sobotę 16.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist mein Hobby”.  Do konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice kl. VI  - Iga Pieńkos i Anna Wróblewska.  Iga Pieńkos zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Magdaleną Thom wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”. Konkurs polegał na nakręceniu clipu do wybranej piosenki niemieckojęzycznej. Kilkoro uczniów z klas IIa, II b i III wzięło udział w nagraniu clipu do piosenki „Im laden”, która opowiada o tym, jak dzieci robią zakupy w  sklepie.

Dnia 20 kwietnia uczniowie klas I, podczas uroczystego apelu,  zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Dnia 20 kwietnia 2016 r.nastąpi zmiana w organizacji odwozów szkolnych: 

12.30 – Prosna, 12.40 – Bukowiec

13.20 – wszystkie kierunki (oprócz Prosny), 14.10 – Prosna

Ogłaszamy konkurs pod hasłem "Hymn naszej szkoły". Do udziału zapraszamy uczniów oraz ich rodziców. Celem konkursu jest wyłonienie tekstu hymnu Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Dnia 16 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej poświęcone wykorzystaniu gier planszowych  w procesie edukacyjnym. Podkreślano, że podczas wspólnego grania dzieci: nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji, konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością, a czasem i frustracją.

Informujemy, że uaktualnione plany lekcji poszczególnych klas znajdują się w zakładce Plany lekcji.

7 kwietnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził pan Michał Nowicki - przedstawiciel firmy LNB. Firma prowadzi ogólnopolską akcję pod hasłem "Bezpieczna droga z LNB", skierowaną do uczniów klas I - III. W ramach akcji szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe, które wykorzystywane będą podczas wyjść w teren, rajdów rowerowych oraz książeczki zawierające zadania związane z tematem  bezpiecznego poruszania się po drodze. 

5 kwietnia punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klasy VI przystąpili do pisania sprawdzianu szóstoklasisty. 23 uczniów naszej szkoły w i części sprawdzianu zmagało się z zadaniami z języka polskiego i matematyki, a następnie w części II sprawdzianu rozwiązywało zadania z języka niemieckiego.

W związku ze sprawdzianem szóstoklasistów dzień 5 kwietnia 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych dla uczniów klas I - V.


Dnia 1 kwietnia drużyna z naszej szkoły brała udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - etapie rejonowym, organizowanym w Szkole Podstawowej w Oleśnicy. Uczniowie 10 szkół podstawowych naszego rejonu rywalizowali na sprawnościowym torze przeszkód, wykazali się wiedzą i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego rowerzystów. W wyniku zmagań zajęliśmy V miejsce.

1 01    

WIWAT KONSTYTUCJA!

Dnia 30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wyszynach uczciliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą - panią Magdaleną Olczak.

WYBIERAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Drodzy rodzice, uczniowie!!!

Rozpoczynamy działania mające na celu wybór patrona Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Zapraszamy do aktywnego udziału i zgłaszanie swoich propozycji.

Wybór patrona to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony.

Wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie!

Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia. Kształtujemy nawyki żywieniowe poprzez udział w programie "Owoce i warzywa w szkole", zajęcia praktyczne - wykonywanie zdrowych potraw a także realizację różnych programów profilaktycznych, dotyczących aktywności ruchowej.

1 01 2

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach, biorący udział w konkursie osiągnęli bardzo wysokie wyniki.

UWAGA RODZICE!

Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej w Wyszynach na rok szkolny 2015/2016 została wywieszona na gazetce w budynku szkoły.

Rozpoczyna się konkurs wiedzy o Berlinie!

Konkurs przebiegać będzie w 3 etapach:
- I etap – przygotowanie collagu na temat wylosowanego zabytku/ miejsca;
- II etap – przygotowanie prezentacji multimedialnej o Berlinie;
- III etap – test pt. „Jak dobrze znasz Berlin?".

"Trzymaj formę"

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klas IV - VI wyszli do lasu trenować prawidłową postawę podczas marszu.

Dzień drzwi otwartych w Szkole Podstawowej w Wyszynach

14 kwietnia 2015 r. w godzinach 16.00 - 17.00 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdzian szóstoklasisty 

Dnia 1 kwietnia 2015 r. w całej Polsce uczniowie klas VI  do sprawdzianu szóstoklasisty. W Szkole Podstawowej w Wyszynach do sprawdzianu przystąpiło 25 uczniów.

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Chodzieży


15 kwietnia 2014 r. bibliotekarz szkolny zorganizował wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Dnia 7 kwietnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Oceniana była staranność wykonania i pomysłowość.