Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do włączenia się w obchody „Światowego Dnia Zespołu Downa”, który jest obchodzony 21 marca. W tym roku, z powodu stanu zagrożenia epidemicznego, pani pedagog Karolina Binkowska, proponuje nam zaangażowanie się w akcję w formie zdalnej. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną wady genetycznej nazywanej trisomią 21 jest trzeci chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosomów. Tego dnia szczególnie promowane są prawa osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Kolorowym symbolem  jest założenie skarpetek nie do pary.

Szanowni Rodzice! Ze względu na obecną sytuację w kraju, ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego, konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz ograniczenia kontaktów uprzejmie prosimy aby wypełnione zgłoszenia w formie skanu lub zdjęcia przesyłali Państwo na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia do klasy I szkoły obwodowej – do pobrania w formacie PDF.

Informujemy, że w okresie zawieszenia zajęć szkolnych, pedagog szkolny służy pomocą i udziela porad i konsultacji poprzez edziennik.

Link do strony: https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/.

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie klasy 8!
Na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej codziennie pojawiają się arkusze zawierające zadania powtórkowe z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie! W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur Matematyczny podjął decyzję o przełożeniu zmagań na 16 kwietnia 2020 r. Chętni uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności na podstawie arkuszy i przykładowych zadań, które znajdują się na stronie internetowej pod adresem https://www.kangur-mat.pl/

Klasy 3 i 4 (kat. Maluch), klasy 5 i 6 (kat. Beniamin), klasy 7 i 8 (kat. Kadet)

 

Wykaz lektur szkolnych, które w najbliższym czasie można obejrzeć w TVP Kultura.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, na której znajdą Państwo informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych oraz możliwości uzyskania zasiłku opiekuńczego na dziecko do lat 8.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych do dnia 25 marca 2020 r.  przypominamy Państwu o podstawowych zaleceniach Ministra Edukacji Narodowej, aby w tym czasie dzieci przybywały w domach i nie gromadziły się w grupach. Ponadto prosimy o śledzenie komunikatów pojawiających się na stronie internetowej szkoły oraz informacji i zadań domowych w e- dzienniku. Nauczyciele będą zadawali treści do opanowania i ćwiczenia do wykonania przez uczniów w domu.

W piątek 21 lutego obchodziliśmy  ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Uczniowie z klas IV i V biorą udział w projekcie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest kształtowanie świadomości i postaw sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych oraz przygotowanie społeczności do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, młodzieży  oraz osób dorosłych z terenu powiatu chodzieskiego. Jego organizatorem jest chodzieska fundacja „Ukryte marzenia”, z którą współpracę podjęła pani pedagog Karolina Binkowska. Spotkania obejmują część praktyczną i teoretyczną.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc dzieciom z Afryki. Rezygnując z jednego pączka przekazali pieniądze na dzieło fundacji Kapucyni i Misje. Pieniądze przeznaczone zostaną na dożywianie osieroconych dzieci, pomoc medyczną dla dzieci w szpitalach, budowę dwóch studni głębinowych, budowę nowej szkoły. W tym roku udało nam się zebrać ponad 500 zł - z czego ponad 200 zł uzbierali uczniowie klasy III. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

14 lutego uczniowie klasy 8 wzięli udział w Targach Edukacyjnych. Zwiedzali ponadpodstawowe szkoły powiatu chodzieskiego oraz zapoznali się z proponowaną ofertą edukacyjną. 

29 marca w Zespole Szkół w Ratajach odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów klas 3 gimnazjów oraz uczniów klas 8 szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że II miejsce zajął reprezentant Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach - Mateusz Poznań, przygotowywany do konkursu przez panią Magdalenę Thom. Konkurencja była spora - ponad 40 uczniów z kilku szkół.

Dnia 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami oraz drzwi otwarte (możliwość spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów).  

W dniu 22 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej Szkole kolejny z serii dni brytyjskich – Dzień Świętego Patryka, pod hasłem „Zielono mi!”. Uczniowie klas 4b, 6 i 7 zaprezentowali wiersze w języku angielskim związane z tradycją tego irlandzkiego święta.  Mieliśmy również okazję posłuchać legendy o świętym Patryku, spotkać prawdziwe skrzaty z irlandzkich bajek,  leprechauny oraz spróbować swoich sił w nauce  tradycyjnego irlandzkiego tańca.

Fundacja Kapucyni i Misje prowadzi akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkooafrykańskiej i Czadzie. Zebrane środki przeznaczane są na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z Samorządem Uczniowskim kolejny już raz dołączyli się do akcji. Szkolnym koordynatorem działań była pedagog Karolina Binkowska.

21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny.  Jednak tego samego dnia, od roku 2005, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień budzenia świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Nasza szkoła również chce dołączyć do tej światowej akcji. Zachęcamy zatem uczniów do założenia dnia 21 marca kolorowych skarpetek nie do pary, będących symbolem niedopasowania z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Koordynatorami akcji w naszej szkole są opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Karolina Binkowska i  pani Edyta Kaźmierska.

19 marca odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Małe Dyktando Pokutne. 

Do IV etapu szkolnego konkursu "Mistrz tabliczki mnożenia" zakwalifikowali się:

1. Adam Warguła - kl. III

2. Kamil Dzik - kl. III

oraz

1. Martyna Kabat - kl. IV b

2. Bartosz Gramowski - kl. IV a

3. Szymon Michalski - kl. IV b

Etap IV odbędzie się 3 kwietnia 2019 r.

Poniedziałek:

8.15 - 9.30 - nauka rekolekcyjna w kościele (Kl. I - VIII)

9.30 - 10.30 - zajęcia rekolekcyjne w szkole (I - VIII)

Rozpoczęcie odwozów - godz. 10.30 (szkoła)

Marzec to miesiąc poświęcony „królowej nauk” -  matematyce. W kalendarzu świąt nietypowych, w tym miesiącu, odnajdujemy aż dwa takie dni: 12 marca – Dzień Matematyki oraz 14 marca – Dzień Liczby Pi. W naszej szkole już po raz trzeci włączyliśmy się w obchody tego święta matematyki.  Dnia 12 marca odbył się III etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” dla uczniów klas III i IV. Rozwiązywali oni zadania tekstowe, dotyczące mnożenia i dzielenia. Tego dnia matematyka zagościła również na lekcjach języka polskiego. Uczniowie klas IV – VIII zmagali się z matematycznymi dyktandami. Natomiast po południu odbyły się warsztaty matematyczne pod hasłem „Sprytne triki na poskromienie matematyki”.

22 lutego odbył się II etap szkolny  konkursu matematycznego "Mistrz tabliczki mnożenia". III etap szkolny odbędzie się 12 marca. Uczniowie będą się zmagać z zadaniami tekstowymi.

W dniu 1 marca 2019r. w naszej Szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim i Języku Niemieckim. Wybrani uczniowie naszej Szkoły, a także zaproszeni goście - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży zaprezentowali wiersze w języku angielskim i niemieckim. 

16 lutego w sali WDK  w Kruszewie odbył się IX Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Muzyka kluczem do języka", w którym rywalizowało 26 uczestników z 11 szkół podstawowych z 4 powiatów.  W kategorii klas IV – VI  zwyciężyła Aleksandra Michor - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Budzyniu, która w ubiegłym roku zajęła III miejsce. W kategorii klas VII - VIII i gimnazjum wyróżnienie otrzymała Wiktoria Bugnacka, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Budzyniu. W konkursie, w tej kategorii, szkołę  godnie reprezentowała również Zofia Geisler.  Reprezentantką Szkoły Podstawowej w Wyszynach była Amelia Stawowa, z klasy VII, która swoją osobowością i pięknym śpiewem oczarowała publiczność.

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje Konkurs pn. „Nasz pomysł na ochronę środowiska” IV edycja – Nasz wpływ na zmiany klimatyczne.

https://www.umww.pl/departamenty_departament-srodowiska_konkursy_konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-iv-edycja

Niektórzy uczniowie klasy VI, w ramach zadania dodatkowego, wykonywali książeczki w języku niemieckim, opisujące historie wymyślonych bohaterów. Efekty kreatywności uczniów można zobaczyć na zdjęciach. 

Uczniowie klas III a i III b pracowali na lekcjach języka niemieckiego w czterech grupach i wykonywali plakaty dotyczące pór roku, pogody oraz czynności wykonywanych podczas tych pór roku. 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha, radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołego Alleluja

Życzą

        Dyrektor, Grono Pedagogiczne,              
        Pracownicy i  Uczniowie
   Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

16 marca Eliza Burzyńska reprezentowała naszą szkołę w II etapie konkursu "Złota Żabka" w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w Swarzędzu. Mogli brać w nim udział uczniowie klas szóstych i siódmych szkół podstawowych w województwie wielkopolskim.

Dnia 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu odbył się V Powiatowy Konkurs Języków Obcych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII  szkół podstawowych oraz klas II i III gimnazjum, a także dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. V miejsce wśród gimnazjalistów zajął uczeń Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach Mateusz Poznań. Mateusz przygotowywał się do konkursu pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Magdaleny Thom.

21 marca wzięliśmy udział w koncercie pt. "Mozart"

Pierwszy wiosenny dzień w naszej szkole rozpoczęliśmy uczestnicząc w koncercie pt. "Mozart". Następnie powitaliśmy wiosnę kolorowym pochodem.

21.03.2018 r. Dzień Kolorowej Skarpetki - wszyscy zakładamy kolorową skarpetkę na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Tegoroczną wiosnę powitajmy kolorami!

SZKOLNE OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY:
- na pierwszej lekcji koncert
- na drugiej lekcji odbędzie się kolorowy pochód

                                                                                       oznajmiający nadejście wiosny
                                                                                       - pozostałe lekcje oraz odwozy odbędą się według planu

Dnia 22 marca 2018 r.(czwartek) w godzinach 16.00 - 17.30 odbędą się drzwi otwarte. Zapraszamy!

16 marca 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Mikołaj Kopernika w Wyszynach zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na zaproszenie pani dyrektor Donaty Kędzierskiej. W tym dniu odbył się bowiem kolejny, już trzeci, powiatowy konkurs ortograficzny pod nazwą "Małe  Dyktando Pokutne" pod patronatem Rady Języka Polskiego. Nazwa nawiązuje do rekolekcji wielkopostnych, które w tym czasie odbywają się w szkole. Konkurs ma  charakter międzyszkolny i regionalny, adresowany jest w szczególności do uczniów klas szóstych i siódmych  szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. W dyktandzie zawsze biorą też udział  dorośli uczestnicy: przedstawiciele  władz powiatu i gminy, instytucji oraz dyrektorzy szkół. Ma ono na celu wzbogacenie wiedzy uczniów  i zaproszonych gości z zakresu nie tylko języka polskiego, ale także wiedzy historycznej dotyczącej naszej Małej Ojczyzny. Autorka tekstów, Magdalena Olczak, w tym roku postawiła na archeologię w wyszyńskich lasach.

W kalendarzu świąt nietypowych 12 marca oznaczony jest jako Dzień Matematyki. Został on stworzony po to, aby poprzez udział w różnych grach i zabawach pokazać uczniom inną stronę tej nauki, pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W ramach obchodów Dnia matematyki w naszej szkole odbył się II etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”. Uczniowie z klas III i IV rozwiązywali łamigłówki i zadania matematyczne. Natomiast po południu klasy IV a i IV b uczestniczyły w warsztatach matematycznych.

PLAN REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH

 Środa 14.03.2018

  • 8:15-9:30 – kościół
  • 9:40-10:00 – przerwa – herbata
  • 10:00-10;45 – lekcja (3) zgodnie z planem lekcji
  • 10:55-11:40- lekcja (4) zgodnie z planem lekcji
  • 11:45 – odwozy (najpierw Grabówka, Prosna, później Wyszynki, Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska, Niewiemko)

W piątek i poniedziałek w naszej szkole trwała akcja "Pączek dla Afryki". Wraz z fundacją Kapucyni i Misje zbieraliśmy środki pieniężne, które zostaną przekazane na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Akcję prowadził Samorząd Szkolny wraz z opiekunami. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki!!!

28 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 16.00 - 17.30 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyło się Małe Dyktando Pokutne, konkurs ortograficzny o charakterze międzyszkolnym i regionalnym, który ma na celu wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu języka polskiego, kultury i historii Polski.

Aby zachęcić najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania, 21 marca odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótki program, przygotowany przez uczestników koła czytelniczego i aktywu bibliotecznego.

21 marca powitaliśmy wiosnę wesołymi piosenkami. Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami, zorganizował MINI PLAYBACK SHOW.

Informujemy, że w dniach 22.03.2017 r. - 24.03.2017 r. odbędą się rekolekcje szkolne.

Środa (22.03) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.30

Czwartek (23.03.) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.30

Piątek (24.03) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.15 

Organizacja dnia:

Pierwsza i druga lekcja - bez zmian

10.00 - pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki

10.45 - MINI PLAYBACK SHOW

Odwozy - bez zmian

 

 

13 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Z tej okazji odbył się II etap szkolny konkursu "Mistrz tabliczki mnożenia" oraz popołudniowe warsztaty matematyczne.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia,

które odbędzie się 16 marca 2017 r. o godzinie 17.00

w Domu Kultury w Wyszynach

W programie:

- bajka "Czerwony Kapturek"  w języku niemieckim

- wierszyki i piosenki w języku angielskim

 

 

Dzięki firmie edp renewables dzieci z klas I - III podróżowały po świecie słońca, świecie geotermalnym, świecie wody i wiatru.

Zapraszamy do udziału w konkursach: 

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas III
21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chodzieży
Obowiązujące lektury:
• „Akademia Pana Kleksa” – Jan Brzechwa
• „Legenda o złotej kaczce”, „Legenda o Bazyliszku” – Wanda Chotomska
• „Dzikie łabędzie” – Hans Christian Andersen
• „Piątka z Zakątka” – Krystyna Drzewiecka
Szkolne eliminacje odbędą się 17 marca 2017 r. (Akademia Pana Kleksa, Legenda o złotej kaczce,
Legenda o Bazyliszku)

 

KONKURS RECYTATORSKI!!!
dla uczniów klas I – III
„JULIAN TUWIM DZIECIOM”
odbędzie się 6 kwietnia 2017 r.

• Uczestnicy przygotowują wybrany przez siebie wiersz Juliana Tuwima.

• Oceniany będzie sposób recytacji, intonacja, ruch sceniczny oraz rekwizyty.

W poniedziałek 6 marca po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każdego roku pani Magdalena Thom i pani Joanna Polcyn zaskakują nas licznymi atrakcjami, zabawami, quizami i konkursami językowymi, w których uczestniczą wszyscy uczniowie naszej szkoły. W tym roku zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia bajki „Czerwony Kapturek” wystawionej w języku niemieckim, wysłuchaliśmy zabawnych wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach, recytowanych w języku angielskim.

1 marca naszą szkołę odwiedzili artyści z grupy Kulturka.  Tematem dzisiejszego spotkania były instrumenty strunowe szarpane i ich historia.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha,
radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja

życzą

              Dyrektor, Grono Pedagogiczne,              
  Pracownicy i  Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wyszynach

 

UWAGA!!!   Do szkoły wracamy 30.03.2016 r. (środa)

21 marca powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku i tym razem było bardzo głośno i kolorowo.

Dnia 18 marca 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.35 - PKS  oraz  12.50 -  Gimbus

10 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się Małe Dyktando Pokutne, konkurs ortograficzny o charakterze międzyszkolnym i regionalnym. Dyktando ma znacznie szerszy wymiar niż wskazywałaby na to jego nazwa, bo ma na celu wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu nie tylko języka polskiego, ale także kultury i historii Polski. Formę konkursu ustaliliśmy w porozumieniu z Panem Mieczysławem Grabianowskim – który jest jednym z pomysłodawców tego konkursu oraz księdzem Proboszczem Bogdanem Spychajem,  a ponieważ odbywa się w czasie Rekolekcji Wielkopostnych ma charakter pokutny.

Dnia 8 marca 2016 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu recytatorskiego "W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy"

Dnia 16 marca 2016 r. (środa) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędą się drzwi otwarte. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą uzyskać informacje na temat zachowania i wyników w nauce swoich dzieci.

Informujemy, że w dniach 09.03.2016 r. - 10.03.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

Odwozy rozpoczną się o godzinie 11.00.

Plan rekolekcji podajemy poniżej.

Konkurs na kartkę wielkanocną z najpiękniejszymi życzeniami świątecznymi

Dnia 31 marca 2015 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami organizowany przez Samorząd Szkolny.

Uwaga!

Wisoenna przerwa świąteczna trwa od 02.04.2015 r. do 07.04.2015 r.

Zajęcia rozpoczynają się dnia 8 kwietnia 2015 r. (środa)

Pierwszy Dzień Wiosny

Podczas piątkowych zajęć  w Szkole Podstawowej w Wyszynach było bardzo wesoło i wiosennie. Dzieci poprzebierały sie w kolorowe stroje, były wymalowane i w radosnych nastrojach.

UWAGA!

Dnia 1 kwietnia 2015 r. odbędzie się sprawdzian umiejętności uczniów klas szóstych przeprowadzany przez Centralną Komisję Edukacyjną.

W związku z powyższym uczniowie klas I - V nie mają tego dnia zajęć edukacyjnych.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

W środę 18 marca 2015 odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

"Moja przygoda w kosmosie"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach licznie wzięli udział w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne spojrzenie". W tym roku zadaniem uzcestników było stworzenie pracy techniką dowolną na temat : "Moja przygoda w kosmosie".

INFORMATOR DLA RODZICÓW
dzieci urodzonych od 1 lipca 2008r. do 31 grudnia 2008r., dzieci urodzonych w 2009r.

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej w Wyszynach należy złożyć w sekretariacie szkoły wypełnione i podpisane zgłoszenie.
Druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły.

Niecodzienny gość

Dnia 12 marca 2015r. odwiedził naszą szkołę niecodzienny gość. Muzyk z zespołu "STrachy na Lachy", pan Mariusz Napela. Przyjechał na zaproszenie uczniów biorących udział w projekcie Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan, aby opowiedzieć o bohaterze CDEW panu Wojciechu Retzu.

GNIAZDO

początki państwa polskiego


Dnia 12 marca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach obejrzeli w Chodzieskim Domu Kultury spektakl pt. „Gniazdo początki państwa polskiego" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

UWAGA KONKURS!!!

SAMORZĄD SZKOLNY OGŁASZA KONKURS WIELKANOCNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z ŻYCZENIAMI!!!

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR"

Dnia 18 marca 2015 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs z języka niemieckiego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VI. Udział w konkursie jest płatny - wynosi 9 zł. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pani Magdaleny Thom.

Ratujemy i Uczymy Ratować

Uczniowie klas I – III naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować".

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 Zgodnie z tradycją, czniowie naszej szkoły przywitali wiosnę bardzo kolorowo i głośno... 

...

Sprawdzian klasy VI

Uczniowie klasy VI  w roku szkolnym 2013/2014 przystąpią do sprawdzianu dnia 1 kwietnia 2014 r. o godzinie 9.00.