Minikomiksy w programie Toony Tool na temat lektury pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w wykonaniu klasy Vb.

Odwozy dnia 14 lutego 2020 r.

I odwóz 11.45 bez zmian

II odwóz rozpocznie się o godzinie 13.50 (PKS, Gimbus)

Klasa szósta wzięła udział w  wyjeździe do Poznania. Głównym celem były zajęcia w Laboratorium wyobraźni oraz seans filmowy. 

14 lutego świętowaliśmy walentynki. 

W załączniku zarządzenie Wójta Gminy Budzyń w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Budzyń na rok szkolny 2019/2020.

Zarządzenie Wójta Gminy Budzyń - do pobrania w formacie PDF

Dnia 29 stycznia odbył się I etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”.

W poniedziałek uczniowie klas IV - VI otrzymali stypendia naukowe i sportowe.

 

Uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu "Twoja energia".

W tłusty czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” . W zamian za rezygnację ze słodkości  wrzucaliśmy pieniążki do puszki. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących. Akcja uczy wrażliwości i otwartości na innych oraz przede wszystkim umiejętności dzielenia się i rezygnacji z przyjemności  na rzecz drugiego człowieka.

W "Tłusty czwartek" włączamy się w akcję "Wyślij pączka do Afryki", organizowaną przez Fundację Kapucyni i misje. Wolontariusze naszej szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim zapraszają do udziału!!!

Szczegółowe informacje na stronie:

https://paczek.kapucyni.pl/

 

Dnia 16 lutego 2017 r. bawiliśmy się na dyskotece walentynkowej.

8 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów chętnych do pracy w wolontariacie. Uczniowie wraz z opiekunem - panią Karoliną Binkowską, omówili zasady i program działania.

Dnia 17 lutego 2017 r. o godznie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia "Razem Możemy Więcej". Serdecznie zapraszamy!!!

W dniach 6 - 7 lutego w naszej szkole odbył się maraton filmowo – czytelniczy. Rozpoczęliśmy go od czytania fragmentów książek z cyklu „Opowieści z Narnii”: „Książę Kaspian” oraz „Podróż „Wędrowca do świtu”.  Następnie uczniowie, którzy przynieśli ze sobą napoje i różne smakołyki, zostali zaproszeni na seans filmowy. Głównymi celami maratonu było zachęcenie uczniów do czytania, do kontaktu z książką oraz integracja społeczności szkolnej.

Dni 26 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I - III, którzy przenieśli nas w magiczny świat wierszy Jana Brzechwy.

Minioną sobotę i niedziele 20 i 21 lutego 2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyły się  Gminne i Powiatowe Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym.
       W sobotę 20 lutego 2016 r. odbyły się Gminne Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym w 5 kategoriach wiekowych, kobiet i mężczyzn. Uczestniczyło 8 drużyn reprezentujących  koła LZS.

Dnia 25 lutego 2016 r. uczniowie klasy VI przystąpili do trzeciego w roku szkolnym 2015/2016 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

Dnia 25 lutego 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.30 – PKS i Gimbus

Dnia 24 lutego 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.30 – PKS i Gimbus

Dnia 23 lutego 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.30 – PKS i Gimbus

Dnia 18 lutego 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

12.30 – Prosna, 12.40 – Bukowiec, 13.20 – PKS i Gimbus wszystkie kierunki (oprócz Prosny), 14.10 – Prosna

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami urządził pocztę walentynkową. Tradycyjnie już walentynkowym listonoszem została pani Magdalena Thom.

Dnia 12 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbyło się zebranie, podczas którego powołano do życia stowarzyszenie o nazwie Razem Możemy Więcej.  Stowarzyszenie ukierunkowane jest na niesienie wszechstronnej pomocy w różnorodnych dziedzinach, działalność na rzecz placówek oświatowych, rozwoju i poprawy infrastruktury wsi.

12 lutego pani Magdalena Thom - organizator konkursu z języka niemieckiego Weihnachtsquiz 2015 wraz z panią dyrektor wręczyły zwycięzcom nagrody.

12 lutego w naszej szkole pojawili się prawdziwi mariachi z Vera Cruz – artyści z grupy koncertowej Artystyczny Kogel Mogel. Przy pomocy tradycyjnych instrumentów snuli swoją barwna opowieść  o pełnym temperamentu meksykańskim folklorze.

"Okuliści dla Afryki" we współpracy z Fundacją DZIECI AFRYKI już po raz drugi organizują ogólnopolską zbiórkę używanych okularów dla ubogich dzieci i dorosłych w Afryce. Pozyskane dary zostaną przekazane mieszkańcom Etiopii, Ghany, Kamerunu, Mauretanii, Namibii i Ugandy. Tym razem oprócz okularów korekcyjnych (z wyjątkiem cylindrów) potrzebujący i wolontariusze zgłaszają większe zapotrzebowanie na okulary przeciwsłoneczne. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Magdalena Geisler. Prosimy o zaangażowanie!

We wtorkowe popołudnie 9 lutego odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka karnawałowa. Nie brakowało kolorowych, pomysłowych strojów i dobrego humoru!

Dnia 12 lutego 2016 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie założycielskie stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców gminy Budzyń, zainteresowanych  podjęciem wspólnych działań na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny i promocji środowiska lokalnego.

Dnia 26 lutego 2016 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy dla uczniów klas I-III. Chętni uczniowie proszeni są o przygotowanie wybranego wiersza Jana Brzechwy. Tytuł wiersza należy podać do 12 lutego 2016 r. pani Izabeli Turostowskiej lub pani Joannie Polcyn. Jury oceni nie tylko pamięciowe opanowanie wiersza, ale również sposób jego interpretacji, ciekawe przebranie czy rekwizyt. Zapraszamy!

Informuję, że dnia 3 lutego 2016 r. (środa) o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się spotkanie dotyczące założenia stowarzyszenia. Wszystkich zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy.

Pracowite ferie uczestników projektu e-Szkoła

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach, biorący udział w projekcie „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan"spotykali się w czasie ferii zimowych i wraz z opiekunami opracowywali materiał poświęcony wybitnym postaciom wywodzącym się z naszej gminy.

Mistrzostwa Gminy w tenisie stołwym

15 lutego 2015 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Celem mistrzostw była popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim oraz wyłonienie najlepszych zawodników.

Poczta Walentynkowa

Jak co roku z okazji Walentynek w Szkole Podstawowej w Wyszynach działała Poczta Walentynkowa! Od 9 do 13 lutego uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki, która znajdowała się na szkolnym korytarzu.

1 01

Ferie zimowe trwają od 16.02.2015 r. do 27.02.2015 r. Do szkoły wracamy 02.03.2015r. Wszystkim uczniom życzymy dobrej zabawy i odpoczynku. Przypominamy również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu jak i podczas zorganizowanego wypoczynku.

 

Zajęcia integracyjne z chustą animacyjną

Uczniowie klasy V przebywający na turnusie profilaktycznym w Rogoźnie mieli zajęcia integracyjne z chustą animacyjną. Bawili się w rekina i ratownika, kolory, balony w wiele innych ciekawych zabaw! Efekty na zdjęciach.

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie

Dzisiaj tj. 4.02.2015 r. uczniowie klasy V, w ramach turnusu profilaktycznego zwiedzili Muzeum Regionalne w Rogoźnie. Poznali historię miasta królewskiego - Rogoźna i obejrzeli wystawy: archeologiczne, etnograficzne i przyrodnicze związane z Rogoźnem i okolicami.

Stypendia za wyniki w nauce rozdane!

Dnia 30 stycznia 2015 r. dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach – pani Donata Kędzierska wręczyła najzdolniejszym uczniom stypendia naukowe.

Nareszcie zima!

Bardzo długo czekaliśmy na prawdziwą, białą zimę w tym sezonie. Wreszcie spadł śnieg więc dzieci są zadowolone.

Relacja z turnusu profilaktycznego

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wyszynach wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Olczak oraz opiekunką Dorotą Jelińską przebywają obecnie w Rogozińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień na turnusie profilaktycznym.