2 października wzięliśmy udział w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Klasy V a i V b naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Nadleśnictwa Podanin, zorganizowanej przez panią Dorotę Jelińską w ramach lekcji techniki. Na miejscu uczniowie wzięli udział w zajęciach o tematyce przyrodniczo - leśnej z cyklu „Piątki” dla nauczycieli.  Tematem zajęć były drzewa i drewno. Uczniowie zapoznali się z gospodarką leśną, uczyli się rozpoznawać drzewa, przypasować do nich owoc, nasionko. Układali puzzle z kawałków drewna, poznali pojęcie metra sześciennego drewna. Ponadto grali na cymbałach leśnych i korzystali w wielu innych atrakcji edukacyjnych Nadleśnictwa Podanin.

Dnia 23.10.2019 r. nastąpi przesunięcie odwozów:

- odwóz 13.20 odbędzie się wyjątkowo ok. godziny 13.40

- odwóz 15.00 odbędzie się wyjątkowo ok. godziny 15.15

 

Przypominamy, że 14 października - Dzień Edukacji Narodowej, jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych (na podstawie art. 74 Karty Nauczyciela). W naszej szkole jest to dzień wolny. Informacja o dniach wolnych została przekazana przez Dyrektora Szkoły i znajduje się w kalendarzu roku szkolnego.

Autorki: Sandra Graczyk, Weronika Grzelak kl. VIII

9 października uczniowie klasy I zostali oficjalnie pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach. Uroczysty apel odbył się w Domu Kultury. Klasa pani Anny Duszki zaprezentowała się przed zaproszonymi gośćmi, Rodzicami i wszystkimi uczniami naszej szkoły. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a na koniec ślubowali dbać o dobre imię klasy i szkoły, być dobrymi Polakami.

9 października odbędzie się pasowanie uczniów klasy I. Obowiązuje strój galowy. Apel odbędzie się na 3 lekcji. Pozostałe lekcje i odwozy bez zmian.

Rada Rodziców informuje, że pieniądze na ubezpieczenie uczniów wpłacać można wyłącznie do 15 października. Prosimy o dokonywanie wpłat.

Autorki: Matylda Ślęzak, Amelia Górzna, Zuzanna Bondecka kl. VIII

W piątek 4 października, wybraliśmy się wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Thom i panią pedagog Karoliną Binkowską, na "Noc zawodowców" do Zespołu Szkół w Ratajach. Na miejscu mieliśmy możliwość zapoznania się z zawodami takimi jak: hydraulik, budowlaniec, malarz, kucharz, ogrodnik, florysta. W sumie odbyło się 18 warsztatów.

Dzień Chłopaka w klasie 8.

Informujemy, że II tura odbioru kasztanów i żołędzi odbędzie się dnia 8 października (wtorek) w godzinach 8.00 - 10.00. Uprzejmie prosimy o dostarczanie darów lasu wyłącznie tego dnia. Dziękujemy za udział w akcji.

Akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw trwają przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. W tym roku szkolnym od 30 września braliśmy udział w zabawie „Hasło dnia”. Klasa VII wykonała dla nas ogromną tabliczkę mnożenia, którą zostały oklejone ściany naszej remontowanej szkoły. Przedstawiciele klasy VIII  przygotowali quiz tabliczkowy dla młodszych uczniów. Następnie 2 i 3 października odbyły się warsztaty z tabliczki mnożenia, przygotowane przez uczniów klas VI. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z klas IV-V.

W ramach obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas VI a i VI b zorganizowali warsztaty z tabliczki mnożenia dla swoich młodszych kolegów. Samodzielnie przygotowali oni pomoce dydaktyczne, mające ułatwić zapamiętanie iloczynów sprawiających trudności i zaprosili uczniów klas IV – V do wspólnej nauki poprzez zabawę. Podchodząc do kolejnych stanowisk i odpowiadając poprawnie na pytania dotyczące mnożenia, można było zbudować ogromną wieżę z plastikowych kubeczków, zagrać w tabliczkowe memory, bingo, karty do gry,  lub wziąć udział w zabawie „Dopasuj łyżeczkę”, czy „Kabum”. Uczniowie klas VI wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, a matematyczne zabawy cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Uwaga! Gorąco zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez UNICEF: podaruj życie dziecku - szyjąc laleczkę. Celem akcji jest objęcie programem szczepień wszystkich potrzebujących dzieci na świecie. Koordynatorem akcji w naszej Szkole jest  pani Joanna Polcyn. Dodatkowe informacje dotyczące projektu oraz szablon można uzyskać u koordynatora. Zakończenie akcji: 27 listopada 2018r.

26.10.2018r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach jeden z dni brytyjskich: Treat or treat, czyli Cukierek albo psikus. Każdy z uczniów mógł poczęstować się cukierkiem – w zamian za poprawne posługiwanie się językiem angielskim, tj. przetłumaczenie zdania, wyrażenia lub udzielenie odpowiedzi na pytanie. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali wybrani uczniowie klas 6-8, którzy sprawdzali wypowiedzi swoich młodszych kolegów. Uczniowie wykonali również plakaty dotyczące tradycji święta, które obchodzi się w krajach anglojęzycznych. Wszyscy dobrze się bawili – jednocześnie posługując się językiem obcym.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach.

Autorki: Oliwia Kołosowska, Natalia Grochowalska, Klaudia Szymańska (klasa Va)

4 października 2018 r. klasy V pojechały na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Głównym celem wyjazdu były zajęcia w laboratorium wyobraźni. Zostaliśmy tam podzieleni na trzy grupy i wzięliśmy udział w trzech lekcjach, podczas których robiliśmy doświadczenia chemiczne, poznawaliśmy prawa fizyki, rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i ćwiczyliśmy współpracę w grupie. Po wizycie w laboratorium pojechaliśmy do kina Cinema City na film pt. Mała stopa. Bajka bardzo nam się podobała. Na koniec pojechaliśmy do McDonalds. Oceniamy ten dzień bardzo pozytywnie. Uważamy, że ta wycieczka była najlepsza na świecie.

Klasy IV na wycieczce edukacyjnej.

30 października obchodziliśmy "Dzień korbola"

W dniu 25.10.2017r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Celem imprezy było rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz postawy tolerancji do kultury innych państw, a także tworzenie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie. Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której uczennice klasy VI zaprezentowały scenki sytuacyjne w języku angielskim związane z tradycją Halloween.

Dnia 30.10.2017 r. odbędzie się w naszej szkole Dzień korbola, mający na celu promowanie i rozwijanie tradycji regionalnych. Chętnych rodziców zapraszamy do przygotowania wraz z dziećmi potraw z dyni. W planie dnia przewidujemy: konkurs gwary poznańskiej (zakres słów znajduje się na gazetce samorządowej) oraz degustację potraw z dyni (od godziny 11.30 na hali sportowej).

Wspólne czytanie książek z rodzicami.

ZEBRANIE RODZICÓW KLASY VII - poniedziałek 23.10.2017 r. o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

DRZWI OTWARTE - wtorek 24.10.2017 r. w godzinach 16.00 - 17.30  

Rozpoczynamy konkurs na najpiękniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 października 2017 r. podczas dyskoteki z okazji Halloween.

17 października odbył się I etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Udział brali w nim uczniowie klas IV - VII. Ich zadaniem było uzupełninie luk w wyrazach z trudnościami ortograficznymi. Najlepsi przejdą do następnego etapu i będą walczyć o tytuł Mistrza Ortografii.

13 października przyjęliśmy w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach pierwszoklasistów. Świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. 

Zapraszamy do udziału w konkursie „Złota Żabka”, który w roku szkolnym 2017/2018 przeznaczony jest dla uczniów klas 6. i 7. szkół podstawowych. Pierwszy etap Konkursów zostanie zrealizowany 16 listopada 2017 r. (matematyka) i 17 listopada 2017 r. (język polski i literatura).

Podsumowanie akcji „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” – zakończenie akcji 

w czwartek 12 września 2018 r.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w akcję za pomoc.

UWAGA, UWAGA, KONKURS!!!

ZASADY ORTOGRAFICZNE WIERSZEM PISANE

„JA UMIEM, JA POTRAFIĘ, CHĘTNIE POZNAM ORTOGRAFIĘ”

Drodzy uczniowie zapraszam do stworzenia

rymowanki ortograficznej, która ma składać się
z 4 wersów i zawierać dowolną zasadę ortograficzną.

Rymowankę należy ułożyć samodzielnie

i dostarczyć do 13 października 2017r.,do pedagoga.

W tym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Tydzień Dysleksji w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Oprócz gazetki tematycznej uczniowie będą mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Oni też byli dyslektykami”, w ramach zajęć języka polskiego rozwijać będą sprawność grafomotoryczną oraz ćwiczyć ortografię. Uczniowie klas czwartych brali udział w popołudniowym czytaniu. Ponadto ogłoszony został konkurs na rymowankę „Ja umiem, ja potrafię, chętnie poznam ortografię”. Całość zostanie zakończona wspólnym czytaniem z rodzicami „Przygód Mikołajka”.

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 13.20 odbywać się będą dodatkowe odwozy do miejscowości Prosna.

Uczniowie klas IV wraz z wychowawcami spotkali się w środowe popołudnie 4 październik, aby wspólnie poczytać książki. Dzieci przyniosły ze sobą poduszki, maskotki i wygodnie leżąc na materacach słuchały opowieści o przygodach ulubionego bohatera - Koszmarnego Karolka.

W piątek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy, które znajdują się na cmentarzu parafialnym w Wyszynach. Uczniowie odwiedzili również groby swoich bliskich.

W ramach organizowanego przez Samorząd Szkolny Dnia Korbola oraz dzięki zaangażowaniu wielu rodziców mieliśmy okazję skosztować potraw z dyni. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat dyni, jej pochodzenia, znaczenia dla człowieka. Celem akcji było promowanie kultury naszego regionu, poszerzanie wiedzy na temat racjonalnego żywienia oraz zasad kulturalnego zachowania się. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy wraz ze swoimi dziećmi przygotowali te wszystkie pyszności!

Dnia 27 października wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, które odbywały się w ramach Szkolnego Tygodnia Dysleksji. W klasach I - III był to konkurs kaligraficzny, natomiast w klasach IV - VI konkurs ortograficzny. 

31 października 2016 r. - dodatkowy dzień wolny od zajęć edukacyjnych

1 listopada 2016 r. - Wszystkich Świętych

Do szkoły wracamy 2 listopada (środa)

Dnia 27 października (czwartek) Samorząd Uczniowski naszej szkoły pragnie zorganizować dla uczniów „Dzień Korbola”. Aby akcja mogła zostać w pełni przeprowadzona prosimy o duże zaangażowanie i pomoc  ze strony rodziców. Chcielibyśmy poprosić Państwa o przygotowanie dań, przekąsek i deserów z dyni. Chętnych rodziców prosimy o podpisanie się, w niżej wyznaczonym miejscu imieniem i nazwiskiem dziecka, oraz dopisanie pomysłu na danie, które chcieliby Państwo przygotować i dostarczyć do szkoły dn. 27.10.2016 r. Informację zwrotną prosimy przekazać za pośrednictwem dzieci do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do sekretariatu szkoły (tel. 67/ 28 43 193).

W dniach 10-13 października w naszej szkole organizowaliśmy Szkolny Tydzień Dysleksji. Akcja zainicjowana przez panią pedagog – Karolinę Binkowską, była nawiązaniem do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Uczeń podwójnie wyjątkowy". Honorowy patronat nad inicjatywą objęło Polskie Towarzystwo Dysleksji.

19 października 2016 r. w godzinach 16.00 - 17.30 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Dnia 13 października odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klasy II b i wykonane przez nich prace jesienne.

Informujemy, że dzień 14 października 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

Dnia 13 października 2016 r. dzieci przychodzą w strojach galowych. Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i pasowania pierwszoklasistów na uczniów odbędzie się na 1 lekcji. Pozostałe lekcje bez zmian.

Drodzy rodzice i uczniowie, serdecznie dziękujemy Wam za czas i serce włożone w zbiórkę kasztanów i żołędzi. Jesteśmy zdumieni ilością zebranych przez Was darów jesieni.
Jednocześnie informujemy, że wyniki zbiórki oraz ranking ukażą się w klasyfikacji ogólnej Nadleśnictwa Podanin.

Gdyby jednak ktoś z Was postanowił przynieść jeszcze zebrane kasztany lub żołędzie, ostateczny i jedyny termin to 10 października (poniedziałek).

Dziękujemy!

W dniach 10-13 października w naszej szkole organizujemy Szkolny Tydzień Dysleksji. Prowadzony jest on w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Polskie Towarzystwo Dysleksji. Przed nami potyczki ortograficzne, zabawy matematyczne, wspólne czytanie książek z ciekawymi ludźmi, spotkanie dla rodziców z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, prezentacje multimedialne.

Drodzy rodzice jesteśmy niezwykle uradowani zbiórką kasztanów i żołędzi w naszej szkole. Odzew przerósł nasze oczekiwania, w związku z czym akcja zostaje przedłużona do 6 października 2016r.(czwartek). Dziękujemy za zaangażowanie!

Jesteśmy już uczniami!

Dnia 27 października 2015 r. uczniowie klas I a i I b zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach.

Wizyta w Muzeum Polskich Pojazdów w Kąkolewicach

Dnia 23 października 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą zwiedzali muzeum starych pojazdów produkcji polskiej: samochodów, motocykli, maszyn rolniczych, wozów strażackich.

Jadamy zdrowo!

Tym razem uczniowie klasy II a przygotowywali pyszne i zdrowe salatki w ramach akcji promującej zdorwy styl odżywiania.

UWAGA! Konkursy jesienne!

Samorząd Uczniowski ogłasza następujące konkursy jesienne:

1. Konkurs na najciekawszą jesienną kompozycję

2. Konkurs na najciekawszy kolaż pt. "Nasza Klasa"

Zmiana organizacji odwozów!

Dnia 27 października 2015 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów.

Odwozy rozpoczną się o godzinie: 12.30 (Gimbus) oraz 12.35 (PKS)

OGŁOSZENIE

Stypendia naukowe dla najzdolniejszych uczniów i studentów z Gminy Budzyń

Firma EDP Renewables Polska, inwestor farmy wiatrowej, oferuje jednorazowe stypendia naukowe dla najzdolniejszych mieszkańców gminy Budzyń o łącznej wartości 6.000€.

Jadamy zdrowo!

W Szkole Podstawowej w Wyszynach promujemy zdrowy styl odżywiania. W ramach tej akcji uczniowie klasy II b przygotowali przepyszne i kolorowe sałatki.

"Bądź widoczny, bądź bezpieczny"

Dnia 16 października 2015 r. w naszej szkole gościł dzielnicowy sierż. szt. Mariusz Świętek. Pan Policjant rozmawiał z uczniami kl. II na temat „Bądź widoczny, bądź bezpieczny".

1 01

Dzień drzwi otwartych w Szkole Podstawowej w Wyszynach

20 października 2015 r. w godzinach 16.00 - 17.30 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

Dnia 15 października 2015 r. uczniowie klasy VI przystąpili do pierwszego w roku szkolnym 2015/2016 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

Nadanie nazwy szkole

Dnia 29 września 2015 r. Rada Gminy Budzyń nadała Szkole Podstawowej w Wyszynach nazwę "Mikołaja Kopernika", ustalając pełną nazwę szkoły w następującym brzmieniu: "Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach". Nowa nazwa obowiązywać będzie od dnia 1 stycznia 2016 r.

Szkoła Podstawowa w Wyszynach nakręca się na czytanie!

Dnia 9 października w naszej szkole głównym tematem stała się książka i czytanie.

Jesienne prace uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Wyszynach

Wyprawa na Gontyniec

Dnia 3 października 2014 roku klasa IV z wychowawczynią Dorotą Jelińską wybrała się na wycieczkę na okoliczne wzniesienie Gontyniec.

Popołudniowe grillowanie - klasa V

2 października 2014 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Magdaleną Olczak i rodzicami spotkali się napopołudniowym grillu.

23 października 2013 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów.
Tego dnia 25 uczniów klasy I zostało oficjalnie przyjętych do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach.