24 stycznia odbył się II etap szkolny Konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia, do którego przystąpili  uczniówie z klasy III i  IV. III etap odbędzie się 21 lutego. 

Kreskówki stworzone w ramach utrwalania treści lektur szkolnych przez uczniów klasy IV oraz VII.

24 stycznia Pani Dyrektor Donata Kędzierska wręczyła uczniom stypendia za wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe. 

Uczniowie z klas VII oraz VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących uzależnień współczesnego świata. 

21 stycznia odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii: podczas pobytu w domu, w czasie wyjazdów  i wówczas, kiedy spędzamy czas z kolegami na ślizgawce, w parku czy na podwórku.

Zebranie Rady Rodziców i przedstawicieli poszczególnych klas odbędzie się w środę 15 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Wyszynach.

Zaprasza Zarząd Rady Rodziców

Zebrania z rodzicami odbędą się 22 stycznia 2020 r. (środa) według ustalonego harmonogramu:

Klasy I - III - godzina 15.30

Klasy IV - VIII - godzina 16.00

 

 

10 stycznia odbył się I etap szkolny Konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia, do którego przystąpiło 9 uczniów z klasy III i 7 uczniów z klasy IV. II etap odbędzie się 24 stycznia. 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chodzieży zaprasza na zajęcia.

Uczniowie klas IV i VIb w ramach lekcji języka polskiego wykonali pudełka lekturowe, dotyczące książek "W pustyni i w puszczy" oraz "Opowieści z Narnii". Mają one ułatwić zapamiętanie najważniejszych informacji, bohaterów, wątków. 

Zapraszamy do udziału w XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W bieżącym roku szkolnym Konkurs odbędzie się 19.03.2020 r. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II - VIII (z podziałem na poszczególne kategorie). Termin zgłaszania uczestników: 20 stycznia 2020 r.

Zapraszamy uczniów z klasy III i IV do udziału w szkolnym etapie konkursu "Mistrz tabliczki mnożenia". I etap odbędzie się dnia 10 stycznia 2020 r. (piątek). Chęć udziału prosimy zgłaszać u pani Jolanty Musiał lub pani Izabeli Turostowskiej do dnia 9 stycznia. 

Uczniowie z klasy 4 wykonywali w ramach lekcji języka polskiego lapbooki o tematyce świątecznej. 

W załącznikach znajdą Państwo informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

List do rodziców - do pobrania w formacie PDF

Ulotka informacyjna - do pobrania w formacie PDF

Prezentacja - do pobrania w formacie PDF

Przed feriami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym przedstawieniu muzycznym. „Trzy  wesołe krasnoludki” to zabawne słuchowisko oparte na wierszu Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.  Tę niesamowitą formę poznaliśmy dzięki aktorom i muzykom z biura koncertowego Kulturka, których specjalnością jest malowanie słowem i opowiadanie dźwiękiem.

Uczniowie klasy III zakończyli naukę pływania na chodzieskiej pływalni Delfin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach programu rządowego "Powszechna nauka pływania.  Umiem pływać 2018". 

Dnia 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbędą się zebrania z rodzicami.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Szkolnej. Zostanie on  przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Przewidywany termin przeprowadzenia konkursu to 1 marca 2019 r. Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Konkurs Logicznego Myślenia jest konkursem płatnym. Koszt – 9 zł. od osoby. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pani Izabeli Turostowskiej.

Zapraszamy uczniów klas III i IV do udziału w I etapie szkolnym konkursu matematycznego "Mistrz tabliczki mnożenia", który odbędzie się dnia 29 stycznia 2019 r. Więcej informacji oraz zapisy u pań Izabeli Turostowskiej i Marleny Gładych.

"Szatan z siódmej klasy" w klasie 6 w pudełkach. Niesamowite pomysły inspirowane lekturą.

Uczniowie uczestniczyli w koncercie, podczas którego odkrywali tajniki brazylijskiej samby i capoeiry oraz brazylijskiego folkloru, z którym nierozłącznie splecione są muzyka, taniec i sztuki walki.

25 stycznia bawiliśmy się na dyskotece karnawałowej.

Zebrania z rodzicami uczniów klas I - VII 

środa 24 stycznia 2018 r.  godzina 16.00 

 „Biblioteka jest miejscem zaczarowanym, blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń”. Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy zostali dziś przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Wraz z Hansem Christianem Andersenem odbyli oni wędrówkę po najbardziej znanych i lubianych baśniach. Dzień ten był tym bardziej wyjątkowy, że swą obecnością zaszczycili nas pracownicy Radia Poznań, z którymi współpracę nawiązała pani bibliotekarka Magdalena Geisler.

UWAGA!!!

Konkurs dla uczniów klas III i IV  „Mistrz tabliczki mnożenia”

I etap konkursu odbędzie się 23 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do udziału!!!

Z inicjatywy Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach 27 stycznia, w wyszyńskim Domu Kultury, wzięliśmy udział we wspólnym kolędowaniu.  Licznie przybyli goście mogli  obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z klas III a,  II b oraz V ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach, występy dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu oraz występy taneczne grupy prowadzonej przez panią Agatę Troczyńską.

26 stycznia, podczas krótkiego apelu, pani dyrektor podsumowała I półrocze roku szkolnego 2016/2017. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia naukowe.

8 lutego 2017 r. w godzinach 11.00 - 12.00 odbędzie się spotkanie dla chętnych do pracy w wolontariacie. Prosimy rodziców o dowiezienie i odbiór dzieci.


25 stycznia naszą szkołę odwiedzili artyści z grupy Artystyczny Kogel – Mogel. Tym razem wzbogacaliśmy naszą wiedzę o karnawale i tańcach latynoamerykańskich oraz poznaliśmy trzy tańce standardowe – walc wiedeński, walc angielski, tango argetyńskie.  Obserwując tancerzy, rozpoznawaliśmy cechy charakterystyczne poszczególnych tańców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w maratonie filmowo - czytelniczym, który odbędzie się w dniach  6 - 7 lutego w godzinach 11.00 - 14.00. Wspólnie odbędziemy podróż po fantastycznej krainie - Narnii. Zapoznamy się z fragmentami książek oraz obejrzymy filmy z cyklu Opowieści z Narnii: "Książe Kaspian" oraz "Podróż wędrowca do świtu". 

Tuż przed feriami zimowymi  w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, dotyczące bezpiecznego wypoczynku. Młodszy aspirat Artur Binkowski przypomniał   dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz organizacji czasu wolnego.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika i Rada Rodziców

serdecznie zapraszają

na przedstawienie bożonarodzeniowe,

które odbędzie się w Domu Kultury w Wyszynach

27 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00.

 

Informujemy, że dnia 26 stycznia 2017 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Wyniki I etapu szkolnego konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”

Wychowawca klasy V, pani Magdalena Thom, nawiązała współpracę ze szkołą podstawową w Bremen w Niemczech. Uczniowie klasy V wykonali kartki świąteczne, w których napisali życzenia świąteczne w języku niemieckim oraz nagrali clip z piosenką świąteczną i życzeniami w tym języku.

Dnia 11 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli poszczególnych klas, wytypowanych do pracy w Radzie Rodziców.

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas V i VI szkół podstawowych do udziału w konkursie ortograficznym „Małe Dyktando Pokutne” organizowanym przez naszą szkołę pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Konkurs skierowany jest do uczniów z powiatu chodzieskiego oraz zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych i dyrektorów szkół. Odbędzie się on 10 marca 2016 r.

Ferie zimowe trwają od 18.01.2016r. do 31.01.2016r. Do szkoły wracamy 1 lutego 2016 r. Wszystkim uczniom życzymy dobrej zabawy, udanego i bezpiecznego odpoczynku!

Biblioteka szkolna będzie czynna w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.00. Zapraszamy uczniów, którzy nie zdążyli wcześniej zaopatrzyć się w książkę umilającą długie zimowe popołudnia!!!

Ostatniego dnia przed feriami zimowymi, na krótkim apelu, pani Dyrektor wyróżniła uczniów klas IV - VI, którzy osiągnęli najwyższe średnie w szkole. Stypendia naukowe odebrało 12 uczniów. Nagrodę otrzymał również uczeń klasy III - Jakub Szynkiewicz, którego praca plastyczna została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego konkursu "Zapobiegajmy pożarom!" . Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu organizuje zbiórkę odzieży dla dzieci (buty, kurtki, spodnie, bluzy) oraz wyposażenia mieszkań (kołdry, poduszki, koce, artykuły gospodarstwa domowego, w tym sztućce itp.). Zebrane dary można przekazywać bezpośrednio do GOPS Budzyń lub do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach, która również przyłączyła się do akcji. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Magdalena Geisler.

Dnia 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.

Uwaga! Zebranie z rodzicami uczniów klasy I a rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 17.00.

9 stycznia 2016 r. w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbyło się XX Kolędowanie Flażolecistów „Śladami Trzech Króli”, na którym obecne były dzieci i  młodzież z całej Wielkopolski. Naszą szkołę, która po raz pierwszy uczestniczyła w tym wydarzeniu,  reprezentowała grupa uczestników Szkolnego Koła Flażoletowego, prowadzonego przez panią Magdalenę Geisler. Podczas uroczystej mszy św. dzieci wspólnie wykonywały kolędy na flażoletach.

Taki tytuł miał koncert edukacyjny w wykonaniu artystów Biura Koncertowego Artystyczny Kogel Mogel. Tym razem dzieci obcowały z muzyką klasyczną w wykonaniu tria: skrzypce, flet, akordeon. Miały również okazję do samodzielnego tworzenia muzycznego dzieła poprzez dobieranie odpowiedniego tempa, dynamiki, rytmu i nastroju.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."   Jan Paweł II

Informujemy, że przed świętami została zakończona zbiórka pieniędzy dla ucznia naszej szkoły - Martina. Za zebrane pieniądze zostały zakupione środki pielęgnacyjne dla chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji. Serdeczne podziękowania składa również rodzina Martina.

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą Nr X/61/2015  Rady Gminy Budzyń z dnia 29 września 2015 r. w sprawie nadania nazwy Szkole Podstawowej w Wyszynach od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa nazwa szkoły w pełnym brzmieniu: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach.

Próbny sprawdzian klasy VI

Dnia 29 stycznia 2015 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do czwartego w roku szkolnym 2014/2015 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

1 01  

Zabawa Karnawałowa Rady Rodziców 
przy Szkole Podstawowej w Wyszynach

1 02

Dnia 29 stycznia 2015 r. (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.

Turnus profilaktyczny
Informacje dla rodziców uczniów klasy V, biorących udział w turnusie profilaktycznym.

Wizyta przedszkolaków

Dnia 23 stycznia 2015 r. gościliśmy w naszej szkole grupę „Krasnali" z Przedszkola Samorządowego im. Koziołka Matołka w Wyszynach. Roześmiane i zaciekawione sześciolatki poznawały szkołę, do której będą uczęszczać już od września.

Wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie!

W ramach programu rządowego „Owoce i warzywa w szkole", w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa w Wyszynach, uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną. Pojawiły się na niej prace plastyczne, wykonane różnymi technikami, zachęcające do spożywania warzyw i owoców.

Popołudniowy seans filmowy

8 stycznia 2014 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się do chodzieskiego kina by obejrzeć trzecią część filmowej adaptacji książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni".