Informujemy, że wykaz uczniów zamieszkujących w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia w roku szkolnym 2021/2022 do klasy I został umieszczony na drzwiach wejściowych do budynku szkoły. Z zakładki Dla Rodziców można pobrać dokument Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły w roku szkolnym 2021/2022.

 

Uczniowie klasy 4 wykonywali plakaty ortograficzne na temat baśni w programie autodraw.com

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Wiemy, że czas przedłużającej się pandemii nie wpływa korzystnie na nasze życie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zamknięcie w domach, ograniczenie kontaktów Waszych dzieci z rówieśnikami, zbyt duża ilość czasu spędzanego przed komputerem, powoduje, że dzieci są narażone na wiele zagrożeń. Również nasze relacje zostają wystawione na dużą próbę. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem do, którego przystąpiła gmina Budzyń „Otwórz się na pomoc”. Poniżej zamieszczamy link, który zawiera cykl filmów poświęconych problematyce dzieci i młodzieży z komentarzem specjalisty oraz link do gry, do zagrania w którą zachęcamy naszych uczniów.
https://chodziez.naszemiasto.pl/gmina-budzyn-pomoc/re

W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy V wykonali karty do gry z postaciami mitologicznymi w programie cardmaker.pythonanywhere.com

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Data obchodów jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia -  trisomia 21.Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do założenia w tym dniu, tj. 21 marca 2021r., w niedzielę, kolorowych skarpetek, nie do pary, jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Będzie nam miło, jeśli zdjęcia swoich skarpetek „wrzucicie” w komentarzach pod akcją na naszym profilu Facebookowym lub prześlecie na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mimo zimowych warunków za oknami, kolorowymi strojami i dobrymi nastojami witaliśmy pierwszy dzień wiosny. Uczniów klas I - III odwiedził Zajączek Wielkanocny.

Mimo licznych problemów, utrudnień i ograniczeń wywołanych pandemią,  w naszej szkole znalazło się wielu chętnych uczniów, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej i zakupili świąteczne kartki wielkanocne. Stowarzyszenie Sursum Corda przekaże dochód z ich sprzedaży na pomoc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i podopiecznym programu "Na ratunek". Za dobre serca Dzieci oraz Rodziców, serdecznie dziękujemy!

Po raz kolejny, z dużym entuzjazmem,  uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza klas 1-3, dołączyli do akcji  Fundacji Kapucyni i Misje „Wyślij Pączka do Afryki 2021”. Mieli możliwość obejrzenia filmów o misjach i każdy dołożył swój mały grosik do dużego dzieła. To już 3 raz kiedy udało nam się zebrać niemałą kwotę – 340zł. Wszystkim zaangażowanym w wolontariat, osobom które wsparły akcję oraz najmłodszym członkom Samorządu Szkolnego serdecznie dziękujemy.

W dniach 17 – 19 marca uczniowie klas ósmych przystępują do próbnych egzaminów ósmoklasisty zorganizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Odbywają się one w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Próby te są dla uczniów informacją zwrotną, pozwalającą określić na jakim poziomie opanowali oni wiedzę i umiejętności oraz co należy jeszcze doskonalić.  Pomogą one również nauczycielom w dalszych przygotowaniach ósmoklasistów do majowego egzaminu. Ósmoklasistom życzymy powodzenia!