Drodzy Rodzice, Uczniowie,

Informuję, że od dnia  18  stycznia 2021 roku szkoła podstawowa przechodzi w tryb nauczania hybrydowego. Uczniowie klas I – III wracają do nauczania stacjonarnego (wracają do szkoły) natomiast uczniowie klas IV – VIII pozostają w trybie nauczania zdalnego.

Najserdeczniejsze życzenia radosnych

i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia.

Aby przyniosły one radość i wzruszenie

oraz wzajemną życzliwość, nadzieję i optymizm

w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

https://view.genial.ly/5fde611200fb560d03513cc4/video-presentation-apel-bozonarodzeniowy-copySerdecznie zapraszamy do obejrzenia apelu bożonarodzeniowego, który w tym roku niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej, ponieważ z powodu pandemii nie możemy spotkać się w szkole. Jednak przedstawiciele poszczególnych klas wraz z paniami: Dorotą Jelińską, Magdaleną Thom i Magdaleną Geisler, zadbali o to, abyśmy mogli w sposób zdalny, wspólnie przeżyć historię narodzin Jezusa, poczuć w sercach ciepłą i radosną atmosferę zbliżających się świąt.

Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

 „Złap gwiazdora dla seniora” – tak nazywa się akcja charytatywna do której przystąpiła nasza szkoła w ramach działań wolontariatu. Akcja trwała od 07 – 14.12.2020r. Chcieliśmy spełnić marzenia dwóch wybranych przez nas osób – mieszkańców DPS w Chodzieży. Z radością pragniemy poinformować, że „złapaliśmy gwiazdora” - akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W tym trudnym okresie rodzice naszych uczniów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz sami uczniowie nie pozostali obojętni na apel i otworzyli swoje serca! Udało się zebrać wszystkie potrzebne artykuły, a nawet dużo, dużo więcej! Zaniesiemy radość, nadzieję i dobro nie tylko wybranym dwóm osobom, ale również innym mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.

Wspierając rozwój zdolnych, ambitnych, chętnych do pracy i rywalizacji uczniów,  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach przystępuje do wielu akcji i konkursów ogólnopolskich.  W ostatnim czasie nasi uczniowie podjęli próbę współzawodnictwa ze swoimi rówieśnikami z terenu całej Polski, startując w konkursie „Orzeł matematyczny”. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 21 pytań. Musieli wykazać się sprawnością rachunkową, wiedzą matematyczną oraz umiejętnością pracy pod presją czasu.

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie przeznaczonym dla uczniów klas IV - VIII. Wystarczy napisać 100 słów na temat sportu, jakiego chcecie nauczyć się w roku 2021! Więcej szczegółów po kliknięciu w link:  https://zacznijmyodpodstaw.splashthat.com/

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W ten nietypowy czas nie chcemy rezygnować z niesienia pomocy osobom potrzebującym. Chcemy nadal nieść radość, nadzieję i dobro innym.
W związku z tym we współpracy z Samorządem uczniowskim w ramach działań wolontariatu, przystąpiliśmy do akcji charytatywnej, tym razem  -  „Złap gwiazdora dla seniora". Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli i tym razem nas wesprzecie. Zbieramy dary dla seniorów, mieszkańców DPS w Chodzieży.Dwie osoby przez nas wybrane mają marzenia: kawę, gwiazdorki czekoladowe, ptasie mleczko, ciastka ,delicje, wafelki, 2 czekolady, sweter XXXL, słodycze, spodnie dresowe czarne na 176 wzrostu w pasie 109, pierniki.
Dodatkowo mile będą widziane koce polarowe, ciepłe skarpetki lub przytulna poduszka. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie spełnić te marzenia. Liczymy na Waszą pomoc!

Podarunki można przynosić do szkoły i złożyć w wyznaczonym miejscu od 7 do 12 grudnia 2020 r.

Dziękujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną internetową.
Pozdrawiamy GlobalLink

www.globallink.pl