Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 listopada br. uczestniczyliśmy w wieczorze poetyckim, podczas którego uczniowie klas 4-7 zaprezentowali wiersze Zbigniewa Herberta - poety, który został ogłoszony patronem roku 2018. Blask palących się w sali świec oraz wyświetlane zdjęcia twórcy „Pana Cogito” sprzyjały nastrojowi zadumy i melancholii. Pamięć artysty uczciliśmy słuchając recytacji jego utworów, takich jak: „Pudełko zwane wyobraźnią”, „Pan od przyrody”, „Pracownia”, „Kamyk”.

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej UNICEF. Prosimy o zaopiekowanie się laleczką w zamian za przekazanie darowizny w kwocie minimum 10 zł na szczepienia dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Licytacja laleczek odbędzie się podczas wieczoru poetyckiego w środę 28 listopada 2018r. o godz. 17.00 w naszej Szkole. Poniżej przedstawiamy zdjęcia laleczek, które będą przedmiotem licytacji.

Rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w naszej Szkole odbędzie się konkurs poezji, podczas którego uczniowie klas 4-8 umilą nam wieczór recytacją wierszy tegoż poety. W przerwie konkursu zachęcamy do udziału w akcji UNICEF, czyli do  kupna  laleczek wykonanych  własnoręcznie przez uczniów. Minimalna kwota, za którą można zakupić laleczkę to 10 zł. Liczymy na Państwa wsparcie. Całkowity dochód ze sprzedaży laleczek przeznaczony będzie na szczepienia najbiedniejszych dzieci na świecie. 

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami i opiekunami do naszej Szkoły w środę 28 listopada br. o godzinie 17.00.

                                                                                                                                                              NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

23 listopada 2018 r. z inicjatywy pani pedagog Karoliny Binkowskiej, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Korbola. Uczniowie brali udział w quizie tematycznym, a następnie degustowali potrawy z dyni, przygotowane przez niektórych uczniów i ich rodziców. Na stołach znalazły się przepyszne placki ziemniaczane z dynią, zupa dyniowa, kompot z dyni, dżem, różne babeczki i ciasta oraz chleby. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w obchody naszego święta i przygotowali te wszystkie smakołyki!

Uczniowie klasy VIII przystąpili do pierwszego w tym roku szkolnym próbnego egzaminu ósmoklasisty. 

Dnia 23 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Korbola. Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy rodziców do przygotowania wraz ze swoimi pociechami potraw z dyni. 

Uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z Panem Jakubem Skworzem - dziennikarzem i pisarzem książek dla dzieci młodzieży. 

Uczniowie klas VII i VIII wraz z panią Magdaleną Olczak spędzili popołudnie na czytaniu dzieła Adama Mickiewicza "Dziady".

W ramach uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Rekord dla Niepodległej”. Hymn śpiewaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz artystami z biura koncertowego Kulturka.

https://www.youtube.com/watch?v=CCj06Ai1Rug 

 

 

W 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie patriotycznym „My pierwsza brygada!” Wysłuchaliśmy różnorodnych pieśni i melodii żołnierskich, patriotycznych.

Aby uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczniowie z klas IV - VII, pod opieką pań Izabeli Turostowskiej, Joanny Polcyn, Edyty Kaźmierskiej,  przygotowali apel, podczas którego starali się przybliżyć swoim kolegom i koleżankom -pojęcie wolności, patriotyzmu w przeszłości i współcześnie. 

9 listopada 2018 r. wspólnie świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie brali udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Natomiast przedstawiciele poszczególnych klas tego dnia, wraz z Panią Dyrektor Donatą Kędzierską złożyli kwiaty pod obeliskiem w Wyszynach, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  

Organizacja dnia:

8.00 - 10.00 - zajęcia o tematyce patriotycznej

10.00 - apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11.11 - udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" 

11.15 - koncert patriotyczny

11.45 - rozpoczęcie odwozów 

Uczniowie przychodzą w strojach galowych, bez plecaków. 

Dnia 6 listopada 2018 r. (wtorek) odbędą się drzwi otwarte. Zapraszamy w godzinach 16.00 - 17.30. 

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim wierszy Zbigniewa Herberta. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VIII. Odbędzie się 27 listopada 2018 r. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pań Joanny Polcyn i Izabeli Turostowskiej.

Samorząd szkolny ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy: stojący lub wiszący. Podpisane prace należy składać do 14 grudnia. Zapraszamy do udziału. 

Autorki: Amelia Górzna, Zuzanna Bondecka (kl. VI)

Niedawno w Wyszynach odkryto cmentarzysko kurhanów. Klasa VI i V miały okazję zobaczyć te wykopaliska na żywo. Kurhan ma kształt kopca, wokół obsypany jest węglem. W naszych lasach znajduje się ponad sto kurhanów, co świadczy o tym, że istniała tu bardzo bogata osada. Grobowce mają ok. 25 metrów długości i tylko bogaci mogli sobie na nie pozwolić. Mają one ponad 2000 lat.  Niesamowite, że większość przetrwała do dzisiaj.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pieczenia pierników, które odbędzie się 1 grudnia 2017 r. w godzinach 14.00 - 16.00. Prosimy aby dzieci przyniosły ze sobą produkty do przygotowania ciasta. Jednocześnie informujemy, że naszym gościem honorowym będzie Daniel - chłopiec, dla którego od ponad roku zbieramy nakrętki na pomoc w jego rehabilitacji. Prosimy o zapewnienie dzieciom dojazdu i powrotu ze szkoły. Więcej informacji u pani Karoliny Binkowskiej i pani Doroty Jelińskiej.

Rusza świąteczna zbiórka prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Szamocinie. Zapraszamy do udziału w akcji. Koordynatorem akcji w szkole jest pani Joanna Polcyn.

27 listopada klasy IV a i IV b wzięły udział w wycieczce integracyjnej do Poznania. 

Klasa V odwiedziła pokoje zagadek w Pile i wzięła udział w grze. Grupa została zamknięta w pokojach, gdzie musiała się zmierzyć z serią zagadek. Rozwiązania ich warunkowały wygraną. Należało wykorzystać swoja inteligencję i kreatywność, by wydostać się z pokoju. Ponieważ była to gra grupowa, ważna okazała się współpraca między uczestnikami. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy ochotę odwiedzić inne takie pokoje, aby znów wspólnie rozwiązywać zagadki.

23 listopada bawiliśmy się na dyskotece z okazji Andrzejek.

Dnia 28 listopada 2017 r.  w godzinach 16.00 - 17.30 odbędą się drzwi otwarte. 

23 listopada wzięliśmy udział w spektaklu muzycznym pt. „Banjo Bang”. Wraz z artystami z biura koncertowego „Kulturka” poznawaliśmy muzykę country, zwyczaje kowbojów, stylistykę westernu oraz historię słynnej gorączki złota.

11 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 7 listopada odbył się Apel Poległych w Górach Morzewskich. Tradycyjnie w uroczystościach tych wzięły udział delegacje z terenu Gminy Budzyń. Również przedstawiciele naszej szkoły, z Panią Dyrektor na czele, oddali hołd pamięci poległych, składając na pomniku kwiaty oraz zapalając znicz.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie matematycznym  organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Matematycznej. Konkurs odbywa się online w serwisie internetowym Matematyczne Zoo (http://matzoo.pl). Regulamin i więcej informacji dostępne  na w/w stronie lub u nauczyciela matematyki.

Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym zaprezentowali się uczniowie z klas IV, VI i VII.

Klasa VI na lekcjach języka polskiego tworzyła lapbooki poświęcone lekturze pt. "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością, a jednocześnie z łatwością zebrali informacje o świecie przedstawionym powieści.

29 listopada w naszej szkole odbył się apel, podczas którego uczniowie zostali nagrodzeni za udział w zbiórce kasztanów i żołędzi,  organizowanej przez Nadleśnictwo Podanin. Miejsce I w naszej szkole zajęła uczennica klasy I, Agata Wielgosz, która uzbierała największą ilość darów jesieni.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych: Przyrodniczym, Języka Polskiego oraz Matematycznym.

24 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Joanna Polcyn.

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których chętni rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali kalendarze adwentowe. Powstały prawdziwe arcydzieła.

22 listopada odbyły się warsztaty decoupage.

Dnia 23 listopada odbył się kolejny koncert z cyklu spotkania z kulturą.

16 listopada 2016r trzecioklasiści z naszej szkoły zakończyli cykl lekcji pływania. Uczniowie pod opieką wychowawców oraz instruktorów mieli okazję uczestniczyć w zajęciach na pływalni Delfin w Chodzieży. W nagrodę za zaangażowanie zostali nagrodzeni symbolicznymi medalami.

23 listopada 2016 r. (środa) w godzinach 16.00 - 17.30 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Drodzy Rodzice od poniedziałku, 21 listopada 2016r.,  rusza  w naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek dla Daniela Lisieckiego, chłopca wymagającego intensywnej rehabilitacji, spowodowanej niedowładem wiotkim czterokończynowym, po wybudzeniu ze śpiączki po operacji serduszka. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Konkursie Złota Żabka 2016/2017. W etapie wewnątrzszkolnym piątoklasiści zmagali się z  zadaniami z języka polskiego i matematyki.

Uczniowie z klasy VI podczas zajęć i zabaw integracyjnych na turnusie profilaktycznym w Rogoźnie.

Klasa VI na turnusie profilaktycznym w  Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

14 listopada odbyło się pierwsze popołudniowe spotkanie uczniów klasy III a z lekturą.

Dnia 11 listopada z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w kościele parafialnym odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Wzięli w niej udział przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

10 listopada uroczystą akademią uczciliśmy Narodowe Święto  Niepodległości. W nastroju powagi i zadumy przypomnieliśmy sobie  burzliwą historię Polski.  Wysłuchaliśmy wierszy i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne.  Uczennice z klasy V w symbolicznym tańcu przedstawiły odrodzenie Polski po zaborach. W ramach promocji tradycji i kultury naszego regionu wspomnieliśmy również o rogalach świętomarcińskich, których mogliśmy również skosztować dzięki Radzie Rodziców. Apel został przygotowany przez panie Dorotę Jelińską i Karolinę Binkowską.

Dnia 10 listopada 2016 r. (czwartek) odbędzie się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przychodzą w strojach galowych. Rozkład dnia i odwozy bez zmian.

Dnia 7 listopada odbył się Apel Poległych w Górach Morzewskich. Tradycyjnie w uroczystościach tych wzięły udział delegacje z terenu Gminy Budzyń. Również przedstawiciele naszej szkoły, z Panią Dyrektor na czele, oddali hołd pamięci poległych, składając na pomniku kwiaty oraz zapalając znicz.

Zapraszamy do udziału w wycieczce do Drezna dnia 10 grudnia 2016 r. W programie: spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie najważniejszych zabytków (bez wstępów), udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Koszt 185 zł. Więcej informacji u pani Magdaleny Thom.

Uczniowie z klasy II a przygotowywali surówki i sałatki według własnych pomysłów.  Potrawy były bardzo smaczne i zdrowe, a apetyt  dopisywał wszystkim. 

Dzięki firmie edp renewables dzieci z klas III I IV miały okazję odbycia podróży po świecie odnawialnych źródeł energii.Wraz z Patryczkiem Promyczkiem, Jgodą Wodą, Lolkiem Wiatrolkiem, Jankiem Wulkankiem, Basią Biomasą oraz Witkiem Pożytkiem poznawali sposoby wykorzystania energii słonecznej, hydroenergii, energii wiatrowej.

Nowości w naszej bibliotece

W listopadzie w naszej bibliotece szkolnej pojawiły się nowe książki, zakupione w ramach programu rządowego “Książki naszych marzeń”.Głównym założeniem programu było wzbogacenie oferty bibliotek szkolnych o atrakcyjne dla uczniów książki o tematyce bliskiej ich współczesnym doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata, promowanie czytelnictwa wśród uczniów, urozmaicanie realizacji programów nauczania poprzez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych oraz rozwijanie samorządności uczniowskiej poprzez umożliwienie uczniom wpływania na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej. 

OGŁOSZENIE!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach
serdecznie zapraszają
wszystkich mieszkańców gminy
na uroczysty apel z okazji
Święta Odzyskania Niepodległości,
który odbędzie się dnia 9 listopada 2015 r.
o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Wyszynach.

1 01

UWAGA!

Informuję, że dni 12.11.2015 r. oraz 13.11.2015 r. są wolne od zajęć edukacyjnych. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów tut. szkoły. Organizacja zajęć będzie zależała od zapotrzebowania rodziców na prowadzenie takiej formy opieki. Jeżeli Państwu zależy, by w tym czasie szkoła zapewniła dzieciom zajęcia opiekuńczo – wychowawcze proszę o zgłaszanie tego faktu wychowawcom klas do dnia 10.11.2015 r.

Zdrowe sałatki w klasie I b

W ramach promocji zdrowego stylu odżywiania uczniowie klasy I b przygotowywali sałatki warzywno - owocowe.

My też jemy zdrowo i kolorowo

Uczniowie klasy I a również wiedzą co to znaczy zdrowe odżywianie.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015

21 listopada w Szkole Podstawowej w Wyszynach
obchodziliśmy Dzień Życzliwości
   

1 18
Aby uczcić ten dzień ubraliśmy się na żółto, a nauczyciele dostali
od nas żółte medaliony z uśmiechem.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015

Przegląd Piosenki Ludowej

Dnia 14 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył się Przegląd Piosenki Ludowej. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była pani Magdalena Geisler, która włączyła naszą szkołę w zainaugurowane 22 lutego 2014 r. obchody Roku Oskara Kolberga, wybitnego etnomuzykologa, człowieka, który całe swe życie, także karierę kompozytorską, poświęcił dla dokumentacji kultury ludowej ziem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Projekt powszechnej nauki pływania "Umiem pływać"

Dnia 13 listopada 2014 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wyszynach ukończyli kurs nauki pływania I stopnia na chodzieskiej pływalni "Delfin" i otrzymali certyfikaty z rąk ratowników.

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2014 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wyszynach, przygotowani przez wychowawcę - panią Marlenę Gładych, zaprezentowali apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Próbny sprawdzian klasy VI

Dnia 5 listopada 2014 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstaowej w Wyszynach  przystapili do drugiego w roku szkolnym 2014/2015 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

Przegląd piosenki ludowej

Dnia 14 listopada 2014 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbędzie się Przegląd Piosenki Ludowej.

Teatr Kurtyna w Szkole Podstawowej w Wyszynach

Dnia 3 listopada 2014 r. dzieci z klas II- VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu artystów z krakowskiego Teatru Kurtyna.

SZLACHETNA PACZKA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach z dużym zaangażowaniem przygotowali Szlachetną Paczkę. Chcieli w ten sposób pomoc trzyosobowej rodzinie z okolic Piły.

"Pływam jak ryba"

28 listopada 2013 r. uczniowie klasy III zakończyli naukę pływania na pływalni Delfin w Chodzieży. Zajęcia odbywały się w ramach programu „Pływam jak ryba".

Jeśli chcesz zię żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!

W październiku Samorząd Uczniowski zaprosił najmłodsze dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo". Następnie zorganizował popołudniowe spotkanie na temat zdrowego odżywiania się.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę.