Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny Dzień Języków Obcych

Szkolny Dzień Języków Obcych

27 maja w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Przebiegał on pod hasłem „Znane osoby i zwyczaje".

Nauczycielki języków obcych - panie Magdalena Thom i Joanna Polcyn, przygotowały z uczniami ciekawy spektakl. W pierwszej części mieliśmy okazję podziwiać umiejętności wokalne i aktorskie uczniów klas I – III, odbył się bowiem festiwal piosenki angielskiej i niemieckiej. Dzieci wykazały się ogromną fantazją, przygotowując kolorowe, ciekawe przebrania i rekwizyty. Część artystyczną na temat „Zwyczaje i słynne osoby w Wielkiej Brytanii i krajach niemieckojęzycznych" przygotowali uczniowie klas IV – VI. Dzięki nim poznaliśmy królową angielską Elżbietę II, usłyszeliśmy zespoły The Beatles, Queen oraz Spice Girls, zobaczyliśmy słynny zegar Big Ben oraz poznaliśmy zwyczaj picia herbaty o godzinie 17.00 - „five o'clock". Uczestniczyliśmy również w święcie Oktoberfest, czyli dożynkach chmielnych, odbywających się corocznie w Monachium oraz prezentacji niemieckich klubów sportowych. Na zakończenie uczniowie musieli zmierzyć się z wiedzą na temat Unii Europejskiej. Odbył się quiz, w którym zwyciężyła klasa V. Szkolny Dzień Języków Obcych dostarczył nam wielu niezapomnianych emocji i wrażeń , uświadamiając jednocześnie jakie korzyści płyną z uczenia się języków obcych i jak wielka jest ich rola w naszym życiu.

 

1 05

 

 

1 06

 

1 07

 

1 08

 

1 10

 

1 09

 

1 11

 

1 12

 

1 13

 

 

1 15

 

1 16

 

1 14

 

1 02

 

1 01

 

1 03