Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

spotkania z ciekawymi ludźmi

4 grudnia wzięliśmy udział w spotkaniu z pisarzem i podróżnikiem, panem Łukaszem Wierzbickim - autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz opowiadał nam o swoich książkach, opartych na prawdziwych historiach: „Afryka Kazika” , opisującej wyprawę Kazimierza Nowaka rowerem przez cały afrykański kontynent, „Dziadek i Niedźwiadek” , której bohaterem jest miś Wojtek – przyjaciel polskich żołnierzy z Armii Andersa, czy „Ocean to pikuś”, opowiadającą o wyprawie Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk.

Pan Łukasz Wierzbicki prezentował zdjęcia i filmiki, wzbogacone efektami dźwiękowymi oraz licznymi rekwizytami, czym zaczarował najmłodszych widzów. Jednak największe wrażenie zrobił na nas jego entuzjazm, pozytywna energia i przesłanie,  które nam przekazał. Autor powiedział, że w życiu bardzo ważne jest mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia.