Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

apel z okazji święta odzyskania niepodległości

8 listopada w naszej szkole trwały obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęliśmy je przemarszem i złożeniem kwiatów i zniczy pod obeliskiem w Wyszynach, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po powrocie do szkoły wzięliśmy udział w apelu, przygotowanym przez panie Magdalenę Geisler oraz Edytę Kaźmierską, podczas którego uczennice klasy VIII zobrazowały nam sytuację kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, przypomniały bohaterów najważniejszych powstań, ukazały ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali się w pieśniach i piosenkach patriotycznych, opiewających piękno naszego kraju, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.