Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia z dietetykiem "Trzymaj formę"

Z inicjatywny pani pedagog Karoliny Binkowskiej, w ramach realizacji programu "Trzymaj formę" odbyło się spotkanie z dietetykiem - Kingą Polową.  Wzięli w nim udział uczniowie klas V - VIII. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia,  zdrowego odżywiania, roli sportu oraz aktywnego wypoczynku w naszym życiu. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania pani dietetyk zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

W ciekawy sposób przedstawiła zagrożenia płynące z nieprawidłowego odżywiania i zaproponowała zdrowe zamienniki niezdrowych przekąsek. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze i dostarczyły naszym uczniom odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, dotyczących zdrowego żywienia.