Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia profilaktyczne

W dniach 30 maja oraz 3 czerwca odbyły się warsztaty profilaktyczne w zakresie profilaktyki uzależnień,  zorganizowane przez pedagoga szkolnego. Zajęcia przeprowadziła trener Ośrodka Profilaktyki Społecznej pani psycholog Joanna Żółkiewska. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  uczniowie klas IV – VIII poznali negatywne skutki sięgania po alkohol oraz inne używki, dowiedzieli się o społecznych i prawnych konsekwencjach  takich zachowań, uczyli się asertywności. Młodsi uczniowie klas I – III mieli okazję porozmawiać o zdrowym stylu życia  oraz zagrożeniach związanych z uzależnieniami.

Uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do podejmowania przez dzieci i młodzież rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.