Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dzień matematyki

Marzec to miesiąc poświęcony „królowej nauk” -  matematyce. W kalendarzu świąt nietypowych, w tym miesiącu, odnajdujemy aż dwa takie dni: 12 marca – Dzień Matematyki oraz 14 marca – Dzień Liczby Pi. W naszej szkole już po raz trzeci włączyliśmy się w obchody tego święta matematyki.  Dnia 12 marca odbył się III etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” dla uczniów klas III i IV. Rozwiązywali oni zadania tekstowe, dotyczące mnożenia i dzielenia. Tego dnia matematyka zagościła również na lekcjach języka polskiego. Uczniowie klas IV – VIII zmagali się z matematycznymi dyktandami. Natomiast po południu odbyły się warsztaty matematyczne pod hasłem „Sprytne triki na poskromienie matematyki”.

Chętni uczniowie utrwalali wiedzę i umiejętności matematyczne, wykonując lapbooki oraz matematyczne mapy myśli, ułatwiające porządkowanie i zapamiętywanie informacji. Głównym celem tego dnia było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką oraz pokazanie sposobów radzenia sobie z zapamiętaniem i opanowaniem ogromnej ilości materiału, zawierającego własności, wzory, pojęcia matematyczne. Organizatorem Dnia Matematyki była pani Izabela Turostowska.