Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IX Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

16 lutego w sali WDK  w Kruszewie odbył się IX Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Muzyka kluczem do języka", w którym rywalizowało 26 uczestników z 11 szkół podstawowych z 4 powiatów.  W kategorii klas IV – VI  zwyciężyła Aleksandra Michor - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Budzyniu, która w ubiegłym roku zajęła III miejsce. W kategorii klas VII - VIII i gimnazjum wyróżnienie otrzymała Wiktoria Bugnacka, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Budzyniu. W konkursie, w tej kategorii, szkołę  godnie reprezentowała również Zofia Geisler.  Reprezentantką Szkoły Podstawowej w Wyszynach była Amelia Stawowa, z klasy VII, która swoją osobowością i pięknym śpiewem oczarowała publiczność.

Do konkursu uczennice przygotowała pani Krystyna Świniarska z GOK w Budzyniu. Koordynatorem przedsięwzięcia i współpracy między GOK w Budzyniu i SP w Budzyniu oraz SP w Wyszynach była pani Alicja Kępka. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i oprócz umiejętności wokalnych sprawdzał umiejętności języka angielskiego i niemieckiego.