Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wieczór poetycki

28 listopada br. uczestniczyliśmy w wieczorze poetyckim, podczas którego uczniowie klas 4-7 zaprezentowali wiersze Zbigniewa Herberta - poety, który został ogłoszony patronem roku 2018. Blask palących się w sali świec oraz wyświetlane zdjęcia twórcy „Pana Cogito” sprzyjały nastrojowi zadumy i melancholii. Pamięć artysty uczciliśmy słuchając recytacji jego utworów, takich jak: „Pudełko zwane wyobraźnią”, „Pan od przyrody”, „Pracownia”, „Kamyk”.

Najważniejsze fakty z życia i twórczości poety przybliżyły nam uczennice klasy szóstej - Zuzanna i Aleksandra. Wieczór uświetnił także występ Amelii, która zaśpiewała utwór pt. „Kasztany”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa oraz jego inicjatorki: pani Izabela Turostowska oraz pani Joanna Polcyn. Po burzliwych naradach członkowie komisji ogłosili wyniki konkursu: I miejsce zajęła Agata Duda z klasy 4a, II miejsce przypadło Alicji Kościuszko z klasy 6, natomiast na III miejscu znalazła się Daniela Łukaszewska z klasy 5a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs recytatorski połączony był z akcją charytatywną UNICEF, której koordynatorem była pani Joanna Polcyn. Podczas, gdy komisja konkursowa udała się na obrady, przeprowadzona została licytacja laleczek - uszytych własnoręcznie przez uczniów naszej Szkoły. Dziękujemy serdeczne wszystkim Rodzicom, którzy wraz z dziećmi uszyli przepiękne, cudowne lalki, reprezentujące różne kraje na świecie. Dziękujemy także  Rodzicom i Przyjaciołom Szkoły, którzy wzięli udział w licytacji i wsparli naszą akcję. Z wielką radością ogłaszamy, że dzięki Państwa wsparciu dochód z akcji wyniósł 990 złotych. Kwota ta zostanie przekazana organizacji charytatywnej UNICEF i przeznaczona na szczepienia, które ratują  życie najbiedniejszych dzieciom na świecie.