Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy dzień tabliczki mnożenia

28 września w szkołach i placówkach oświatowych na całym świecie obchodzono VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Przez cały tydzień utrwalaliśmy mnożenie biorąc udział w zabawie „Hasło dnia”. Na korytarzu szkolnym pojawił się „kącik tabliczki mnożenia”, w którym uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki związane z mnożeniem i dzieleniem. Zapamiętanie iloczynów sprawiających największe trudności miała również ułatwić gazetka ścienna z rymowankami, stworzonymi przez uczniów. Dzieci ćwiczyły tabliczkę również na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego.

We wtorek odbył się pisemny egzamin na asystenta. Pomyślnie zdało go 12 uczniów z klas VI – VIII. W piątek asystenci prowadzili "tabliczkowe egzaminy", do których mogli przystąpić uczniowie naszej szkoły. Osoby, które bezbłędnie napisały wszystkie działania, otrzymały tytuł eksperta.