Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dzień patrona - festiwal wiedzy

Autorka: Eliza Burzyńska, kl. VI

18 maja 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Patrona - Mikołaja Kopernika. Obchody tego święta rozpoczęliśmy apelem, przygotowanym przez klasę V wraz z panią Magdaleną Olczak. Następnie odbył się Festiwal Wiedzy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach, związanych z różnymi dziedzinami wiedzy: chemią, fizyką, robotyką, przyrodą, fizjoterapią.

Do naszej szkoły zawitali licealiści, którzy próbowali zaciekawić nas robotyką, licealistki, które pokazały, że chemia to nie tylko notatki i pierwiastki. Pani Alicja Kępka, udowodniła, że fizyka potrafi być zaskakująca, a fizjoterapeuta -Pan Jakub Wójcik przybliżył nam pojęcie fizjoterapii, zaprezentował sprzęty potrzebne do zabiegów. Panowie leśnicy opowiedzieli nam o lesie: różnych rodzajach drzew, nasionach, ptakach, owadach, które mogą być niebezpieczne dla drzew. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni tak nietypowymi lekcjami.