Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dzień matematyki

W kalendarzu świąt nietypowych 12 marca oznaczony jest jako Dzień Matematyki. Został on stworzony po to, aby poprzez udział w różnych grach i zabawach pokazać uczniom inną stronę tej nauki, pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W ramach obchodów Dnia matematyki w naszej szkole odbył się II etap konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”. Uczniowie z klas III i IV rozwiązywali łamigłówki i zadania matematyczne. Natomiast po południu klasy IV a i IV b uczestniczyły w warsztatach matematycznych.

W tym roku próbowaliśmy opisać naszą szkołę za pomocą liczb. Uczniowie mieli wiele pomysłów: mierzyli sale lekcyjne, korytarz, drzwi, tablice, obliczali obwody zmierzonych przedmiotów, a swoje pomiary przedstawiali za pomocą różnych jednostek długości. Niektórzy policzyli wszystkie okna w naszej szkole, kwiaty na parapetach, czy dyplomy wiszące na ścianach. Swoje obliczenia i pomiary uczestnicy warsztatów zaprezentowali w formie plakatów. Po zakończonej pracy wspólnie zjedliśmy pizzę.