Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pasowanie na czytelnika z Radiem Poznań

 „Biblioteka jest miejscem zaczarowanym, blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń”. Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy zostali dziś przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Wraz z Hansem Christianem Andersenem odbyli oni wędrówkę po najbardziej znanych i lubianych baśniach. Dzień ten był tym bardziej wyjątkowy, że swą obecnością zaszczycili nas pracownicy Radia Poznań, z którymi współpracę nawiązała pani bibliotekarka Magdalena Geisler.

Pani Magdalena Geisler organizując przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym stara się promować naszą  szkolną bibliotekę,  tworzy nowy wizerunek biblioteki - serca szkoły i centrum kultury, pozyskuje sponsorów. Wszystkie działania mają na celu popularyzację i wzrost  czytelnictwa. Pracownicy Radia Poznań zorganizowali dla nas zbiórkę książkę i już dziś na półkach w naszej bibliotece znalazło się ponad trzysta nowych pozycji książkowych. Ponadto na antenie Radia Poznań można dziś było usłyszeć audycję transmitowaną na żywo z naszej szkoły, wywiady z panią dyrektor Donatą Kędzierską, panią Magdaleną Geisler oraz uczniami. Było to niezapomniane wydarzenie.