Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wycieczka do bydgoszczy

Dnia 22 maja odbyła się wycieczka klas I i II do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień, która jest częścią Muzeum Wodociągów. Udało się nam wejść na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. 

Następnie, podczas  spaceru z przewodnikiem, poznaliśmy bydgoskie atrakcje turystyczne, zabytki, historie ciekawych miejsc.  
Byliśmy na Wyspie Młyńskiej, przechodziliśmy przez most zakochanych, widzieliśmy budynek opery, spichrze nad Brdą. Największą atrakcją było jednak Muzeum mydła i historii brudu. Na początku dzieci własnoręcznie wykonały pamiątkowe mydełka, poznaliśmy również  historię higieny, brudu i produkcji mydła. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Anna Duszka, Marlena Gładych, Joanna Polcyn, Izabela Turostowska.