Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Goście z Niemiec

Dnia 15 maja naszą szkołę odwiedzili  goście z niemieckiego miasta Bremen. Na początku spotkania uczniowie przywitali gości i pokazali naszą szkołę.

Następnie dziewczynka o imieniu Amelie i jej mama Sabine opowiedziały uczniom z klas IV – VI o tym, jak wygląda system edukacji w Niemczech: ile lat trwa szkoła podstawowa, jak wygląda dalsza ścieżka edukacji, kiedy są ferie zimowe i wakacje letnie. Amelie pokazała uczniom swoje podręczniki i zeszyty, opowiadała o tym, jakich przedmiotów się uczy,  jak zdobywa się kartę rowerową w Niemczech. Następnie obejrzeliśmy prezentację o Bremen, podczas której Sabine opowiadała w języku niemieckim o tym mieście. Był również czas, na zadawanie naszym gościom pytań w języku niemieckim. Kolejnym punktem spotkania było czytanie bajki „Czterech muzykantów z Bremen” , oczywiście w języku niemieckim. Po spotkaniu dzieci miały jeszcze okazję porozmawiać z Amelie i pokazać jej boisko szkolne. Ta wizyta była świetną okazja do tego, aby uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w posługiwaniu się  językiem niemieckim, sprawdzili, czy rozumieją ten język, czy potrafią się w nim komunikować. Spotkanie było następstwem nawiązania przez panią Magdalenę Thom współpracy ze szkołą w Niemczech.