Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wycieczka do poznania

12 maja (piątek) 2017r. odbyła się wycieczka do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klasy IV,V i VI pod opieką p. Magdaleny Olczak, Donaty Kędzierskiej oraz Doroty Jelińskiej. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. „Madagaskar” w Teatrze Muzycznym, potem przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie podziwialiśmy Koziołki na wieży Ratusza.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Tam zapoznano nas z gwarą wielkopolską, poznaliśmy historię św. Marcina i poznańskiego piekarza, który na jego cześć zaczął piec ciastka w kształcie podkowy. Uczniowie mogli sami przygotowywać tradycyjne rogale, co dawało dużo radości. Na koniec poczęstowano nas prawdziwymi regionalnymi przysmakami. Ostatnim punktem programu było spotkanie z panią przewodnik i zwiedzanie Starego Rynku i jego okolic. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Pogoda też nam dopisała, bo zrobiło się bardzo ciepło, więc wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.