Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Małe Dyktando Pokutne

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyło się Małe Dyktando Pokutne, konkurs ortograficzny o charakterze międzyszkolnym i regionalnym, który ma na celu wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu języka polskiego, kultury i historii Polski.

Forma konkursu została ustalona w porozumieniu z Panem Mieczysławem Grabianowskim – który jest jednym z pomysłodawców tego konkursu oraz księdzem Proboszczem Bogdanem Spychajem, a ponieważ odbywa się on w czasie Rekolekcji Wielkopostnych ma charakter pokutny. Honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem ponownie objęła Rada Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. W tym roku do ortograficznych potyczek przystąpiło 36 uczniów z dwunastu szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Zaproszenie do konkursu przyjęli również przedstawiciele władz samorządowych, władz duchownych, instytucji państwowych, którzy swoją obecnością uświetnili i dodali splendoru naszemu konkursowi. Zorganizowanie Małego Dyktanda Pokutnego nie byłoby możliwe bez pomocy osób i instytucji, które nas wsparły. Pragniemy zatem podziękować:

Panu Marcinowi Sokołowskiemu, Wójtowi Gminy Budzyń, za ufundowanie nagród,
Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Sarbia, Maciejowi Strawie, za ufundowanie nagród oraz poczęstunek, Państwu Lucynie i Maciejowi Gramowskim z Bukowca, za ufundowanie nagród, Panu Janowi Lipczyńskiemu, Dyrektorowi Zarządzającemu Pearson IOKI, za krótki wykład skierowany do uczestników konkursu,
Bankowi Spółdzielczemu w Budzyniu za wsparcie finansowe,
Paniom Beacie Szlecht i Joannie Gryl za udział w pracach komisji konkursowej,
Członkom Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej”, Domowi Kultury w Wyszynach,
Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły którzy włączyli się w przygotowania.

Zwycięzcy Powiatowego Konkursu Ortograficznego Małe Dyktando Pokutne wśród uczniów klas V - VI szkół podstawowych:

I miejsce – Aleksandra Słowińska - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kotarbińskiego w Budzyniu
II miejsce – Oliwia Gajc - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Strzelcach
III miejsce Maciej Szulc - Szkoła Podstawowa w Szamocinie
I miejsce wśród zaproszonych gości zajął pan Maciej Strawa – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia.