Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

tłusty czwartek - "wyślij pączka do Afryki"

W tłusty czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” . W zamian za rezygnację ze słodkości  wrzucaliśmy pieniążki do puszki. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących. Akcja uczy wrażliwości i otwartości na innych oraz przede wszystkim umiejętności dzielenia się i rezygnacji z przyjemności  na rzecz drugiego człowieka.

Akcję przeprowadzili uczniowie działającym w szkolnym wolontariacie pod okiem ich opiekuna – Karoliny Binkowskiej we współpracy z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunami. Podtrzymując tradycje tłustego czwartku, zjedliśmy również pączki ufundowane przez Radę Rodziców.