Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

projekt sport

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VI brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „Sport to zdrowie”, którego inicjatorem była pani Magdalena Thom. Na języku polskim, języku niemieckim, matematyce oraz innych lekcjach uczniowie realizowali tematy związane ze sportem i zdrowiem. 

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie podzieleni na grupy, korzystając ze  słowników, podręczników i Internetu wyszukiwali nazwy dyscyplin sportowych, sprzętu sportowego, miejsc, gdzie można uprawiać sport oraz przysłowia związane ze sportem i zdrowiem. Potem każda z grup prezentowała efekty swojej pracy pozostałym uczniom. W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej we Francji uczniowie zgłębili również tematykę piłkarską. Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie opracowywali relację z meczu, a po grze Polski z Irlandią Północną pisali sprawozdanie z meczu. Dzieci przygotowały również plakaty przedstawiające polską drużynę narodową z opisami w języku polskim i niemieckim oraz znanych polskich piłkarzy. Na języku polskim uczniowie redagowali afisz – ogłoszenie o rozgrywkach międzyszkolnych, zwracając szczególną uwagę na najważniejsze elementy ogłoszenia, pisownię nazw wielką literą. Jednym z omawianych tematów były również zawołania i slogany kibiców sportowych oraz hasła zagrzewające do współzawodnictwa. Uczniowie zamieniali równoważniki zdań w zdania, dzielili wyrazy na sylaby, skandowali i ćwiczyli zachowanie rytmu. Na lekcjach matematyki szóstoklasiści  sprawdzali jakie ma ona zastosowanie w życiu codziennym – a przede wszystkim w sporcie.  Uczniowie, pracując w grupach, rozwiązywali zadania związane z piłką nożną i innymi dyscyplinami sportowymi, rezultaty swojej pracy przedstawili na wspólnie wykonanym plakacie. Każda grupa pracowała również z siatką dwudziestościanu ściętego , czyli wielościanu półforemnego o 32 ścianach w kształcie 20 sześciokątów foremnych i 12 pięciokątów foremnych  i kleiła własne piłki nożne. Pod koniec roku szkolnego w naszej szkole zapanowała iście piłkarska atmosfera.