Minioną sobotę i niedziele 20 i 21 lutego 2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyły się  Gminne i Powiatowe Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym.
       W sobotę 20 lutego 2016 r. odbyły się Gminne Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym w 5 kategoriach wiekowych, kobiet i mężczyzn. Uczestniczyło 8 drużyn reprezentujących  koła LZS.

W kategorii młodzik mężczyzn zwyciężyli ;  1  Szymkiewicz Miłosz,  2  Szurpit Igor
       W kategorii kadet kobiet zwyciężyły ; 1  Ludowicz Angelika,  2  Prech Dominika.
                                    mężczyzn  zwyciężyli ; 1 Nowicki Kacper,  2  Nowak Michał.
       W kategorii junior kobiet zwyciężyły : 1  Polowa Wiktoria,  2  Prech Karolina.
                                     mężczyzn zwyciężyli : 1 Rozpłochowski Eryk,  2  Antosik Bartosz.
       W kategorii senior kobiet zwyciężyły : 1  Rozpłochowska Maja,  2  Janicka Angelika.
                                     mężczyzn zwyciężyli : 1Krzeminski Szymon, 2  Postek Wojciech.
       W kategorii odlboy kobiet zwyciężyła : Jankowska Irena
                                     mężczyzn zwyciężyli :  1 Przywarczak Waldemar,  2  Polowy Jarosław.
      Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale które wręczali ; Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Wacław Pasch, Sołtys Sołectwa Wyszyny Pani Joanna Czekalska,  oraz Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Pan Roman Schlabs.
      W klasyfikacji drużynowej  1 miejsce zajęła drużyna LZS Sokołowo Budzyńskie,
2 miejsce LZS Budzyń,   3 miejsce LZS Ostrówki,   4 miejsce LZS Prosna, dalsze miejsca zajęły koła-
LZS Dziewoklucz, LZS Kąkolewice, LZS Wyszynki i LZS Bukowiec.
       Najlepsi w czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn reprezentować będą Gminę Budzyń w Powiatowych Mistrzostwach LZS w tenisie stołowym.

W niedzielę 21 lutego 2016 roku  odbyły się Powiatowe Mistrzostwa  LZS w tenisie stołowym w
4 kategoriach wiekowych, kobiet i mężczyzn. Uczestniczyły reprezentacje dwóch Gmin – Gminy Budzyń oraz Gminy Chodzież.
         W kategorii młodzik kobiet zwyciężyły ; 1  Nowicka Nikola,  2  Gruszczyńska Wiktoria
                                          Mężczyzn zwyciężyli ; 1  Szymkiewicz Miłosz,  2  Szurpit Igor.
        W kategorii kadet kobiet zwyciężyły ; 1  Prech Dominika,  2  Ludowicz Angelika.
                                     Mężczyzn zwyciężyli ;  1 Nowicki Kacper,  2  Ludowicz Filip
        W kategorii junior kobiet zwyciężyły ;  1  Polowa Wiktoria,  2  Graczyk Natalia.
                                     Mężczyzn zwyciężyli ;  1 Rozpłochowski Eryk,  2  Antosik Bartosz.
        W kategorii senior kobiet zwyciężyły ;  1 Janicka Angelika,  2  Rozpłochowska Maja.
                                      Mężczyzn zwyciężyli ;  1 Krzeminski  Szymon,  2  Pawłowski Dariusz.
      Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale które wręczali ; Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Pani Donata Kędzierską, Sołtys Sołectwa Wyszyny Pani Joanna Czekalska.
W klasyfikacji drużynowej  1 miejsce zdobyła Gmina Budzyń  a  2 miejsce Gmina Chodzież.  Zwycięskim  Gminom puchary wręczał  Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Pan Robert Ksywki.
       Sponsorem medali i pucharów był Bank Spółdzielczy w Chodzieży, któremu serdecznie dziękujemy.
       W imieniu organizatorów Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu dziękuje wszystkim  sędziom za pomoc w przeprowadzeniu  tych Mistrzostw a szczególności Paniom ;
Irenie Jankowskiej, Danucie Odor i Mai Rozpłochowskiej oraz Panom ; Robertowi Ksyckiemu,
Krzysztofowi Każmierczyk, Jan Bożek, Mirosław Janicki, Adam Mrozinski, Michał Goławski i
Szymon Krzeminski.
       Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wyszynach za pomoc w
zorganizowaniu  Mistrzostw i użyczeniu zaplecz socjalnego.
      Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn reprezentować będą Powiat Chodzieski na Wielkopolskich Mistrzostwach LZS w tenisie stołowym  13 kwietnia 2016 roku  w
Kożminie Wlkp.  Życzymy im samych zwycięstw.