Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Małe Dyktando Pokutne pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas V i VI szkół podstawowych do udziału w konkursie ortograficznym „Małe Dyktando Pokutne” organizowanym przez naszą szkołę pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Konkurs skierowany jest do uczniów z powiatu chodzieskiego oraz zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych i dyrektorów szkół. Odbędzie się on 10 marca 2016 r.

w czasie Rekolekcji Wielkopostnych, jednak ma znacznie szerszy wymiar niż wskazywałaby na to jego nazwa, bo ma na celu wzbogacenie wiedzy uczniów z zakresu nie tylko języka polskiego, ale także kultury i historii naszego regionu. Jednocześnie nawiązuje do obchodzonego pod koniec lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a dyktando wpisuje się w kampanię Ojczysty- dodaj do ulubionych. Formę konkursu ustaliliśmy w porozumieniu z Panem Mieczysławem Grabianowskim Dyrektorem Gabinetu Prezesa PAN.