19 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Idea tego wyjątkowego dnia narodziła się w głowie Mongai Fankam, młodej amerykańskiej aktywistki, która podczas podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiążę się uczęszczanie do szkoły. Szczególnie w oczy rzucał się brak plecaków, na które nie było stać rodziców.

Uczniowie z klasy 8 przystąpili do egzaminu ósmoklasisty.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach,  biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i kursach, starają się nieustannie rozwijać swoje umiejętności, powiększać wiedzę, odkrywać nowe rozwiązania odpowiadające zmieniającej się rzeczywistości. Nasza szkoła wykonała kolejny krok w stronę lepszej przyszłości swoich wychowanków. W celu rozwinięcia kreatywności i zwiększenia zaangażowania uczniów postanowiliśmy wziąć udział w projekcie Lego Education. W maju odbyły się już pierwsze szkolenia kadry.

12 maja uczniowie klas I - III odwiedzili Wiejski Dom Kultury w Wyszynach gdzie mogli podziwiać wystawę prac lokalnych artystów. Wystawa ta była zorganizowana w ramach Nocy Muzeów. Dzieci były zdumione ilością i różnorodnością prezentowanych prac. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów wydarzenia były eksponaty z dawnych lat takie jak: stacjonarne aparaty telefoniczne, maszyna do pisania, odtwarzacze kaset VHS itp. Dzięki uprzejmości pracowników WDK, uczniowie mogli również wziąć udział w projekcji krótkiego filmu prezentującego wieś Wyszyny.

15 maja uczniowie z klas 5 - 8 wzięli udział w spotkaniu z Cezarym Harasimowiczem - pisarzem, scenarzystą, aktorem i dramaturgiem. Natomiast młodsi uczniowie z klas 1 - 4 spotkali się z panią Małgorzatą Strękowską - Zaremba, która jest pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, inspiracjach  i przybliżyła dzieciom postać Filipka Zaskrońca.

Uczniowie z klasy 5 i klasy 7 wybrali się na rajd rowerowy, którego celem była wizyta w Izbie Historii Ziemi Budzyńskiej.

Drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców reprezentujące Miasto i Gminę Budzyń oraz Powiat Chodzieski uczestniczyły w Wielkopolskim Turnieju  Piłkarska Kadra Czeka – chłopców rocznik 2008 i młodsi oraz Mała Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi  09 maja 2023 roku w Miejskiej Górce powiat rawicki.

15 maja odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Temu wydarzeniu towarzyszył krótki program artystyczny w wykonaniu uczennic z klasy II oraz uczniów z klasy IV. Przyszli czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz dlaczego w ogóle warto czytać. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor pasowała każdego ucznia na czytelnika. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książkę. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Książka przyjaciółka”.

W dniu 28.04. w Margoninie odbył się X Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Olimpijczyka Marka Bajora, w którym brali uczniowie naszej szkoły zajmując 5 miejsce.

Nasza szkoła jako jedna z 20 w całej Polsce w roku 2022/2023 realizuje ogólnopolski program Globalnie i Krytycznie w Szkole Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Projektem objęta jest klasa VIII a, a opiekunami są Panie: Edyta Kaźmierska i Dorota Jelińska. Program ten pozwala uczniom i uczennicom lepiej zrozumieć otaczający świat i krytycznie podchodzić do informacji o aktualnych wydarzeniach globalnych, takich jak: zmiany klimatu, migracje czy rasizm. W trakcie różnych aktywności w ciągu całego roku wspólnie uczymy się dyskutować na ważne społecznie tematy, wprowadzać tematy globalne na zajęciach oraz angażować młodzież do działań na rzecz bardziej otwartego i solidarnego świata.

Temat wiodący tegorocznego konkursu brzmiał: Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.” Albert Einstein. Rozwój wojskowości i wielkie konflikty zbrojne od starożytności do współczesności. Na tytuł finalistki Hania pracowała od października, kiedy to odbył się pierwszy - szkolny etap konkursu. Uczennica klasy 6 okazała się bezkonkurencyjna i awansowała do etapu rejonowego. Wysoki wynik uzyskany w tej części współzawodnictwa zagwarantował jej udział w ostatnim etapie konkursu – wojewódzkim w którym zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

W dniach 27 - 28 kwietnia uczniowie z klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy i Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus.

Jednym ze sposobów utrwalenia wiadomości i usystematyzowania wiadomości jest lapbook. Powstało już ich wiele na lekcjach języka polskiego. Uczniowie klasy 4 wykonali lapbook o "Kajku i Kokoszu", klasa 6 o"Księdze dżungli", a klasa 7 o "Zemście".

Filmowe spotkanie klasy 5.

Uczniowie klasy 8 przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty.

Od 6 grudnia 2021 roku do 13 maja 2022 roku klasa VII a brała udział w innowacji pedagogicznej Pomigajmy razem. Nauka podstaw języka migowego przybliżyła dzieciom słyszącym język ludzi głuchych, niedosłyszących, ale również uczyła akceptacji, zrozumienia, szacunku i tolerancji wobec ludzi niepełnosprawnych. Wychowawca klasy, Pani Edyta Kaźmierska, która prowadziła zajęcia chciała, aby uczniowie dostrzegli w osobach głuchych ludzi, którzy mają prawo do godnego życia, realizacji swych potrzeb.

Raczej niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że fizyka rządzi życiem człowieka i nie tylko. Wszystko co dzieje się wokół nas można wytłumaczyć za pomocą praw fizyki. Fizyka znajduje wiele pożytecznych zastosowań w życiu codziennym np. podczas pisania długopisem/kredą, czy chodzenia wykorzystujemy siłę tarcia. Podczas mycia naczyń „psujemy” bardzo silne oddziaływania między cząsteczkami wody, gdy natomiast robimy bańki mydlane wykorzystujemy napięcie powierzchniowe cieczy. Podczas startu samolotu wykorzystujemy zjawisko odrzutu. Przykładów moglibyśmy podawać wiele i o tym mogli się przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika podczas obchodów Dnia Patrona 20 maja 2022r.

Uczniowie klas 7 - 8 wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Uczniowie z klasy 8 wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach programu Debata.

Egzamin ósmoklasisty

Przypominamy, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

W chwili obecnej można się spisać:

  • samodzielnie przez internet na stronie: gov.pl
  • poprzez infolinię spisową: 22 279 99 99
  • w Urzędzie Miasta i Gminy Budzyń korzystając ze stanowiska do samospisu
  • u rachmistrza spisowego

 Rachmistrzowie spisowi w chwili obecnej dzwonią do respondentów z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99

 Udział w spisie jest obowiązkowy.

21 maja 2021 r. w szkole w Wyszynach obchodzimy Dzień Patrona czyli święto Mikołaja Kopernika. Wszystkim wiadomo, że był to człowiek renesansu: astronom, ekonomista, strateg, matematyk, ale także lekarz. W tym roku postanowiliśmy zwrócić uwagę na rolę medycyny w jego i naszym życiu. W przeważającej mierze zdecydowała o tym nękająca wszystkich pandemia coronawirusa. Kopernik podjął studia medyczne we Włoszech na początku XVI wieku i mimo, że nie dokonał żadnego przełomu w medycynie, to uważany był za dobrego lekarza, który leczył wiele osobistości warmińskich i fromborskich, ale także udzielał się w szpitalu we Fromborku, gdzie leczył nieodpłatnie. Mało kto wie, że doktor Kopernik zahamował rozprzestrzeniającą się tajemniczą epidemię w Olsztynie oblężonym przez Krzyżaków.

Inne ciekawostki o Mikołaju Koperniku, ziołolecznictwie i higienie można poznać na padlecie przygotowanym przez Edytę Kaźmierską, Magdalenę Olczak i Karolinę Binkowską.

https://padlet.com/kazmierska_edyta/asm7pfcewx8jykgl

22 kwietnia chętni uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym, znanym pod nazwą Kangur Matematyczny. Uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi dostosowanymi do poszczególnych grup wiekowych. Mimo, że w tej edycji żadnemu z nich nie udało się  zdobyć ilości punktów wymaganej do zajęcia miejsca na podium, to wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, znaleźli w sobie motywację do dodatkowej pracy, zaangażowali się i podjęli rywalizację. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

 

Najwyższe wyniki w szkole osiągnęły:

  • Wiktoria Kutka z klasy VII (kategoria KADET)
  • Hanna Odor z klasy IV (kategoria MALUCH)

 

22 maja obchodzimy Dzień Patrona. Zamiast tradycyjnych  lekcji udostępniamy padlet z materiałami dotyczącymi sławnych polskich naukowców. Chcemy nawiązać w ten sposób do ustanowionego w bieżącym roku Dnia Nauki Polskiej. W uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. napisano, że ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.  Jako datę corocznych obchodów tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Aby podkreślić fakt, że odkrycia polskich badaczy nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości, przedstawiamy sylwetki najwybitniejszych rodzimych naukowców: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.  

Aby przejść do materiałów, należy kliknąć w link:

https://padlet.com/magolcz/v2046yu7mtxqg38a

Wybieramy te propozycje, które są dostosowane do wieku dziecka. Potwierdzeniem zapoznania się z materiałami przez dzieci, będzie kliknięcie serduszek na wybranych elementach.

Szanowni Rodzice!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach zwraca się do Rodziców uczniów klas I – VIII o dokonywanie wpłat na rzecz Rady Rodziców w ustalonej na rok szkolny 2019/2020 kwocie.

Dzięki tym wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły – czyli nasze dzieci!

Propozycje płynące z biblioteki szkolnej:

https://youtu.be/x1YbDDpMXb8 - wartościowa bajka dla dzieci- Zgrywisia, zaklęcie i zabawa w śpiewanego

https://youtu.be/Xdblj09W8BM
 - Edusie - co to jest koronawirus

https://youtu.be/Grc0dN9q-Lg
 - Koronawirus, bajka dla dzieci

Drogie Dzieci, umieszczamy kalendarz aktywnego radzenia sobie w maju 2020. Ten kalendarz zawiera codzienne działania podejmowane w maju w odpowiedzi na kryzys z poczuciem celu i sensu. Kalendarz pochodzi ze strony fundacji Action for Happiness, która pomaga ludziom podejmować działania na rzecz szczęśliwego i życzliwego świata.
Drukuj: https://cloud6p.edupage.org/cloud/maj_2020.pdf?z%3AMlfav2INMwqQmjEgtJ1l9Yujlvw8Zuc%2B6nM5GyF9D90TiIKwrjYpqrW5lJSgQCJU

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek proponujemy uczniom udział w wirtualnym escape roomie "Tajemnica Biblioteki" Zabawa jest skierowana głównie do uczniów klas VI- VIII.  Życzymy przyjemnej zabawy!

https://view.genial.ly/5eb29a7eed67d20d806219fc/game-breakout-escape-room

15 maja obchodzimy Dzień Rodziny. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:

https://youtu.be/_iwHX8yJlmA

Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!

Poniżej podaję link do strony, na której znaleźć można dużo bajek pomagajek, które mogą pomóc w przezwyciężeniu niektórych problemów. Niektórzy nazywają je “bajkami terapeutycznymi”, inni “bajkami -pomagajkami”. Pomagajki to ciekawa nazwa, bo pokazuje, że nie trzeba być “chorym”, żeby z nich korzystać. One są po to, by pomóc we wszystkich troskach dzieciństwa, które każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu ma.

https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/

Film "Masz tę moc!" jest animowaną i dźwiękową wersją książki o tym samym tytule. Materiał "Masz tę moc!", dotyczący koronawirusa, powstał we współpracy szesnastu osób. które z dobroci serca stworzyły go dla najmłodszych.

https://www.youtube.com/watch?v=YGqIwp9RDEo&feature=youtu.be

Kochani Uczniowie!

Ogłaszamy wyniki konkursu „Czyje to serce”. Najwięcej, bo 6 trafnych odpowiedzi udzieliła Dorotka Odor z klasy IV.

Serdecznie gratulujemy!!! Nagrodę postaramy się wręczyć jak najszybciej.

Dla pozostałych uczestników, którzy zaangażowali się w konkurs, przewidziano nagrody pocieszenia.

NETYKIETA - czyli o kulturze w Internecie. 

30 maja 2019 r. zwycięzcy szkolnych eliminacji: Szymon Michalski (kl. IV b) oraz Adam Warguła (kl. III) reprezentowali naszą szkołę w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lipinach.

Zbiórka makulatury odbędzie się 4 czerwca 2019 r. (wtorek) w szkole. Należy przynosić zważony i związany papier (lub zapakowany w kartony). Paczki muszą być podpisane: imię i nazwisko ucznia, klasa, waga makulatury. W paczkach nie mogą znajdować się worki po paszach i tapety.

28 maja klasy VI i VII wzięły udział w wycieczce do Torunia. Seans w Planetarium, spacer po mieście naszego patrona Mikołaja Kopernika, warsztaty piernikowe. Mimo deszczowej pogody będziemy miło wspominać wizytę w tym mieście. 

27 maja odbyła się wycieczka do Poznania. 

Uczniowie klasy I zostali oficjalnie pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

UWAGA!!! Dnia 28 maja 2019 r. NIE MA ZEBRANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I - III.

Klasy IV na wycieczce w Poznaniu. 

Zebrania z rodzicami odbędą się według następującego harmonogramu:

Poniedziałek 27.05.2019 r. godzina 16.00 - klasa VI oraz klasa VIII

Wtorek 28.05.2019 r. godzina 16.00 - klasy I - III, klasy IV - V oraz klasa VII 

 

6 maja uczciliśmy Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odświętnie ubrani wysłuchaliśmy prezentacji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Patrona. Główną atrakcją była wizyta naukobusa, która odbyła się  w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wizyta trwała dwa dni. Stacje badawcze i eksponaty rozstawione zostały na hali sportowej.

Dnia 6 maja maja 2019 r. (poniedziałek) uczcimy Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Patrona. W związku z tym obowiązuje strój galowy. Lekcje i odwozy odbędą się bez zmian. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 6 maja 2019 r. w godzinach 14.00 - 17.00.

28 kwietnia wraz z delegacją  mieszkańców gminy Budzyń i Rogoźna udaliśmy się do Poznania, aby w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości złożyć hołd pochowanym  na tamtejszych cmentarzach powstańcom wielkopolskim, którzy walczyli o wyzwolenie Budzynia i okolic. Odwiedziliśmy groby Wiktora i Antoniego Skotarczaków oraz Leona Napiecka.

29.05.2018 r. - świętujemy DZIEŃ DZIECKA
- lekcje 1, 2 i 3 - bez zmian
- na 4 i 5 lekcji - zajęcia sportowe i zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem
- lekcje 6 i 7 bez zmian
Odwozy bez zmian. Dzieci przynoszą ze sobą owoce.

Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy słuchając recytacji wierszy dla dzieci w wykonaniu uczniów klas I - IV, odbył się bowiem konkurs recytatorski. Zwyciężyła Julia Migaszewska z kl. II. Drugie miejsce zajęła Kaja Pasch z kl. III b, a trzecie miejsce Marcel Staniewski z kl. IV b. 

Autor: Kacper Jułkowski kl. VI

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbył sie koncert pod tytułem ,,Przygotowania do mundialu". Było dożo zabawy i śmiechu. Na moment przenieśliśmy się na stadion i razem z artystami przygotowywaliśmy się do kibicowania Reprezentacji Polski podczas mistrzostw w piłce nożnej. W kibicowaniu pomagał wilk Zabiwaka, który jest  maskotką mundialu.

Autorka: Eliza Burzyńska, kl. VI

18 maja 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Patrona - Mikołaja Kopernika. Obchody tego święta rozpoczęliśmy apelem, przygotowanym przez klasę V wraz z panią Magdaleną Olczak. Następnie odbył się Festiwal Wiedzy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach, związanych z różnymi dziedzinami wiedzy: chemią, fizyką, robotyką, przyrodą, fizjoterapią.

Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą – panią Anną Duszką wzięli udział w konkursie organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży. Konkurs został zorganizowany w ramach programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej, dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa.  Plakat przygotowany przez uczniów naszej szkoły wywarł na jury największe wrażenie i zostali oni zwycięzcami konkursu na etapie powiatowym.

Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Tytuł Mistrza Szkolnej Ortografii

w roku szkolnym 2017/18 zdobyli

ex aequo:

 

  1. Eliza Burzyńska kl.VI oraz Marcel Staniewski kl.IVb
  2. Nikodem Józefowski kl.IVb

Zebranie z rodzicami odbędzie się 22.05.2018 r. (wtorek) godzina 16.00.

 

DZIEŃ PATRONA - 18.05.2018 r. (piątek)

W planie:

- uroczysty apel

- festiwal wiedzy

ODWOZY ROZPOCZNĄ SIĘ O GODZINIE 11.30. DZIECI PRZYCHODZĄ W STROJACH GALOWYCH.

Autorki: Aleksandra Kabat, Zuzanna Przybylska kl. V

7 maja 2018 r. mieliśmy bardzo interesujące spotkanie z podróżnikiem i muzealnikiem Panem Arkadym Fidlerem. Podróżnik opowiedział nam o swojej wyprawie w 2016 r. do Puszczy Amazońskiej. Przedstawił nam zdjęcia zwierząt, które tam mieszkają. Dowiedzieliśmy się również o tym jak wyglądała jego wyprawa oraz o wszystkich trudnościach i ciekawostkach z nią związanych. Wszyscy słuchali tych opowieści z ogromnym zainteresowaniem. 

Dnia 27 kwietnia uczniowie wzięli udział w apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

DZIEŃ DZIECKA – PLAN DNIA
8.15 – 8.40 – występ rodziców uczniów kl. II b „Rzepka”
8.40 – 8.50 – przerwa
8.55 – 9.35 – konkurs literacki „Zdrowie wierszem pisane”
9.50 – podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród
10.00 – 12.30 – konkurencje sportowe
12.30 – rozpoczęcie odwozów (gimbus)
12.45 - rozpoczęcie odwozów PKS 

23 maja odbyła się wycieczka do Torunia.

25 maja 2017 r. odbył się XV Powiatowy konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia". Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Józefowski, który w eliminacjach otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza tabliczki mnożenia klas III oraz Maksymilian Pilarski - Szkolny Mistrz tabliczki mnożenia klas IV.

Dnia 22 maja odbyła się wycieczka klas I i II do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień, która jest częścią Muzeum Wodociągów. Udało się nam wejść na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. 

Dnia 19 maja 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasę IV wraz z wychowawcą  panią Magdaleną Olczak. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki związane z postacią patrona. Wspólnie z artystami zastanawialiśmy się, czy Mikołaj Kopernik był bohaterem.

Dnia 15 maja naszą szkołę odwiedzili  goście z niemieckiego miasta Bremen. Na początku spotkania uczniowie przywitali gości i pokazali naszą szkołę.

12 maja (piątek) 2017r. odbyła się wycieczka do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klasy IV,V i VI pod opieką p. Magdaleny Olczak, Donaty Kędzierskiej oraz Doroty Jelińskiej. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. „Madagaskar” w Teatrze Muzycznym, potem przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie podziwialiśmy Koziołki na wieży Ratusza.

Dnia 10 maja 2017 r. uczniowie klas I- IV brali udział w spotkaniu autorskim  z panią Ewą Chotomską - polską pisarką, autorką piosenek dla dzieci, scenarzystką.

Dnia 16 maja o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.  

Dnia 1 czerwca 2016 r. nastąpią zmiany w odwozach szkolnych:

12.30 - PKS

12.30 - Gimbus (wszystkie miejscowości oprócz Prosny)

12.55 - Gimbus (Prosna)

Poniżej zamieszczamy link do filmu, nakręconego w ramach konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”

https://youtu.be/PugOLzCQfNo

Dzień 20 maja 2016 r. zapisze się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie Szkole Podstawowej w Wyszynach imienia Mikołaja Kopernika. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. prośbą rodziców skierowaną do księdza proboszcza Bogdana Spychaja  o poświęcenie i pobłogosławienie nowego sztandaru Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Tę wyjątkową uroczystość uświetnił Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Sarbia.

Dnia 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru. Uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków, w stroju galowym. Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.00:

12.00 - Grabówka, Niewiemko (PKS)

12.00 - Prosna (Gimbus)

12.15 - pozostałe miejscowości (Gimbus)

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości. Poniżej przedstawiamy plan dnia:

9.00 –   Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Wyszynach

10.00 – Przemarsz do Szkoły Podstawowej

10.15 – Uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru

11.00 – Wykład Profesora Piotra Wolańskiego – Przewodniczącego Komitetu Badań

             Kosmicznych  i Satelitarnych PAN

11.20 – Program artystyczny

12.00 – Poczęstunek w Domu Kultury w Wyszynach (zaproszeni goście)

 

 

 

„ Lew, czarownica i stara szafa” to lektura, która budzi wiele emocji. Czwarta klasa także chciała przenieść się do czarodziejskiej krainy Narnii, dlatego postanowiliśmy na lekcjach języka polskiego zbudować  swoją szafę.

7 maja 2016 r. dwie uczennice naszej szkoły Amelia Stawowa i Zuzanna Bondecka wzięły udział w IV edycji Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen..." organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM w Poznaniu Partner Goethe-Institut.

Informujemy, że dnia 23 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dnia 22 kwietnia klasa Ib przywitała wiosnę przygotowując wraz z wychowawczynią panią Joanną Polcyn klasowe przedstawienie pod tytułem: „Witaj wiosno!”.

Troje uczniów z klasy III naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym w Chodzieży, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie zamiłowań czytelniczych wśród uczniów.

"Kolorowe boiska ... czyli Szkolna Pierwsza Liga"

Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę!!!

1 01 2

Walczymy wspólnie o budowę boiska sportowego!!! Liczy się każdy głos!!!

www.koloroweboiska.pl

 Kompetencje piątoklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji piątoklasistów, organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Kompetencje trzecioklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji trzecioklasistów.

UWAGA!

Uczniowie klas IV - VI

Dnia 22 maja 2015 r. na godzinie wychowawczej odbędzie się konkurs ortograficzny!!!

1 01

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Olczak.

Oszczędzamy w SKO

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach są członkami Szkolnej Kasy Oszczędności, której opiekunem jest pani Marlena Gładych.

"Trzymaj formę"

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klasy IV i klasy VI komponowali według zasad zdrowego odżywiania kanapki, sałatki i przystawki.

Szkolny Dzień Języków Obcych

27 maja w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Przebiegał on pod hasłem „Znane osoby i zwyczaje".

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

W Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.

Spotkanie z podróżnikiem

21 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskim podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem.

Wyniki konkursu z języka angielskiego  

                            1 01

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA