Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ DZIECKA – PLAN DNIA
8.15 – 8.40 – występ rodziców uczniów kl. II b „Rzepka”
8.40 – 8.50 – przerwa
8.55 – 9.35 – konkurs literacki „Zdrowie wierszem pisane”
9.50 – podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród
10.00 – 12.30 – konkurencje sportowe
12.30 – rozpoczęcie odwozów (gimbus)
12.45 - rozpoczęcie odwozów PKS 

23 maja odbyła się wycieczka do Torunia.

25 maja 2017 r. odbył się XV Powiatowy konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia". Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Józefowski, który w eliminacjach otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza tabliczki mnożenia klas III oraz Maksymilian Pilarski - Szkolny Mistrz tabliczki mnożenia klas IV.

Dnia 22 maja odbyła się wycieczka klas I i II do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień, która jest częścią Muzeum Wodociągów. Udało się nam wejść na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. 

Dnia 19 maja 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasę IV wraz z wychowawcą  panią Magdaleną Olczak. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki związane z postacią patrona. Wspólnie z artystami zastanawialiśmy się, czy Mikołaj Kopernik był bohaterem.

Dnia 15 maja naszą szkołę odwiedzili  goście z niemieckiego miasta Bremen. Na początku spotkania uczniowie przywitali gości i pokazali naszą szkołę.

12 maja (piątek) 2017r. odbyła się wycieczka do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klasy IV,V i VI pod opieką p. Magdaleny Olczak, Donaty Kędzierskiej oraz Doroty Jelińskiej. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. „Madagaskar” w Teatrze Muzycznym, potem przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie podziwialiśmy Koziołki na wieży Ratusza.

Dnia 10 maja 2017 r. uczniowie klas I- IV brali udział w spotkaniu autorskim  z panią Ewą Chotomską - polską pisarką, autorką piosenek dla dzieci, scenarzystką.

Dnia 16 maja o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędzie się zebranie z rodzicami.  

Dnia 1 czerwca 2016 r. nastąpią zmiany w odwozach szkolnych:

12.30 - PKS

12.30 - Gimbus (wszystkie miejscowości oprócz Prosny)

12.55 - Gimbus (Prosna)

Poniżej zamieszczamy link do filmu, nakręconego w ramach konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”

https://youtu.be/PugOLzCQfNo

Dzień 20 maja 2016 r. zapisze się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie Szkole Podstawowej w Wyszynach imienia Mikołaja Kopernika. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. prośbą rodziców skierowaną do księdza proboszcza Bogdana Spychaja  o poświęcenie i pobłogosławienie nowego sztandaru Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Tę wyjątkową uroczystość uświetnił Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Sarbia.

Dnia 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru. Uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków, w stroju galowym. Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.00:

12.00 - Grabówka, Niewiemko (PKS)

12.00 - Prosna (Gimbus)

12.15 - pozostałe miejscowości (Gimbus)

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości. Poniżej przedstawiamy plan dnia:

9.00 –   Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Wyszynach

10.00 – Przemarsz do Szkoły Podstawowej

10.15 – Uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru

11.00 – Wykład Profesora Piotra Wolańskiego – Przewodniczącego Komitetu Badań

             Kosmicznych  i Satelitarnych PAN

11.20 – Program artystyczny

12.00 – Poczęstunek w Domu Kultury w Wyszynach (zaproszeni goście)

 

 

 

„ Lew, czarownica i stara szafa” to lektura, która budzi wiele emocji. Czwarta klasa także chciała przenieść się do czarodziejskiej krainy Narnii, dlatego postanowiliśmy na lekcjach języka polskiego zbudować  swoją szafę.

7 maja 2016 r. dwie uczennice naszej szkoły Amelia Stawowa i Zuzanna Bondecka wzięły udział w IV edycji Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen..." organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM w Poznaniu Partner Goethe-Institut.

Informujemy, że dnia 23 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dnia 22 kwietnia klasa Ib przywitała wiosnę przygotowując wraz z wychowawczynią panią Joanną Polcyn klasowe przedstawienie pod tytułem: „Witaj wiosno!”.

Troje uczniów z klasy III naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym w Chodzieży, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie zamiłowań czytelniczych wśród uczniów.

"Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga"

Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę!!!

1 01 2

Walczymy wspólnie o budowę boiska sportowego!!! Liczy się każdy głos!!!

www.koloroweboiska.pl

 Kompetencje piątoklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji piątoklasistów, organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Kompetencje trzecioklasistów

Dnia 19 maja 2015 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do ogólnopolskiego badania Kompetencji trzecioklasistów.

UWAGA!

Uczniowie klas IV - VI

Dnia 22 maja 2015 r. na godzinie wychowawczej odbędzie się konkurs ortograficzny!!!

1 01

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Olczak.

Oszczędzamy w SKO

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach są członkami Szkolnej Kasy Oszczędności, której opiekunem jest pani Marlena Gładych.

"Trzymaj formę"

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klasy IV i klasy VI komponowali według zasad zdrowego odżywiania kanapki, sałatki i przystawki.

Szkolny Dzień Języków Obcych

27 maja w Szkole Podstawowej w Wyszynach odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Przebiegał on pod hasłem „Znane osoby i zwyczaje".

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

W Szkole Podstawowej w Wyszynach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.

Spotkanie z podróżnikiem

21 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskim podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem.

Wyniki konkursu z języka angielskiego  

                           1 01

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA