Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą - panią Jolantą Musiał.

19 kwietnia w ramach promocji zdrowia w szkole odbył się  Dzień Zdrowego Odżywiania. Inicjatorem akcji był pedagog szkolny - pani Karolina Binkowska. Uczniowie przygotowywali wraz z wychowawcami zdrowe sałatki.

Dziewczynki ze Szkolnego klubu Wolontariusza wspólnie z panią Karoliną Binkowską i panią Magdaleną Olczak przygotowały jajka wielkanocne zdobione metodą decoupage. Następnie w szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Tą akcją chcieliśmy pomóc choremu Rafałkowi.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha,
radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja

życzą

              Dyrektor, Grono Pedagogiczne,              
  Pracownicy i  Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wyszynach

W środowe popołudnie w naszej szkole odbyło się spotkanie z poezją – konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I – III. Jego celem było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz pokazanie, że obcowanie z poezją może być fantastyczną zabawą.

Dnia 28 kwietnia, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Wyszynach, uczniowie klas III - VI spotkali się z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży.

Dnia 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Najbliższe dni wolne od zajęć edukacyjnych:            
    29 kwietnia 2016 r. (piątek)                                   
    2 maja 2016 r. (poniedziałek)                                 
    3 maja 2016 r. (wtorek) święto Konstytucji 3 Maja                                                                                                              

W sobotę 16.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist mein Hobby”.  Do konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice kl. VI  - Iga Pieńkos i Anna Wróblewska.  Iga Pieńkos zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Magdaleną Thom wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”. Konkurs polegał na nakręceniu clipu do wybranej piosenki niemieckojęzycznej. Kilkoro uczniów z klas IIa, II b i III wzięło udział w nagraniu clipu do piosenki „Im laden”, która opowiada o tym, jak dzieci robią zakupy w  sklepie.

Dnia 20 kwietnia uczniowie klas I, podczas uroczystego apelu,  zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Dnia 20 kwietnia 2016 r.nastąpi zmiana w organizacji odwozów szkolnych: 

12.30 – Prosna, 12.40 – Bukowiec

13.20 – wszystkie kierunki (oprócz Prosny), 14.10 – Prosna

Ogłaszamy konkurs pod hasłem "Hymn naszej szkoły". Do udziału zapraszamy uczniów oraz ich rodziców. Celem konkursu jest wyłonienie tekstu hymnu Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Dnia 16 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej poświęcone wykorzystaniu gier planszowych  w procesie edukacyjnym. Podkreślano, że podczas wspólnego grania dzieci: nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji, konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością, a czasem i frustracją.

Informujemy, że uaktualnione plany lekcji poszczególnych klas znajdują się w zakładce Plany lekcji.

7 kwietnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził pan Michał Nowicki - przedstawiciel firmy LNB. Firma prowadzi ogólnopolską akcję pod hasłem "Bezpieczna droga z LNB", skierowaną do uczniów klas I - III. W ramach akcji szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe, które wykorzystywane będą podczas wyjść w teren, rajdów rowerowych oraz książeczki zawierające zadania związane z tematem  bezpiecznego poruszania się po drodze. 

5 kwietnia punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klasy VI przystąpili do pisania sprawdzianu szóstoklasisty. 23 uczniów naszej szkoły w i części sprawdzianu zmagało się z zadaniami z języka polskiego i matematyki, a następnie w części II sprawdzianu rozwiązywało zadania z języka niemieckiego.

W związku ze sprawdzianem szóstoklasistów dzień 5 kwietnia 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych dla uczniów klas I - V.


Dnia 1 kwietnia drużyna z naszej szkoły brała udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - etapie rejonowym, organizowanym w Szkole Podstawowej w Oleśnicy. Uczniowie 10 szkół podstawowych naszego rejonu rywalizowali na sprawnościowym torze przeszkód, wykazali się wiedzą i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego rowerzystów. W wyniku zmagań zajęliśmy V miejsce.

1 01    

WIWAT KONSTYTUCJA!

Dnia 30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wyszynach uczciliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą - panią Magdaleną Olczak.

WYBIERAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Drodzy rodzice, uczniowie!!!

Rozpoczynamy działania mające na celu wybór patrona Szkoły Podstawowej w Wyszynach. Zapraszamy do aktywnego udziału i zgłaszanie swoich propozycji.

Wybór patrona to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony.

Wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie!

Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia. Kształtujemy nawyki żywieniowe poprzez udział w programie "Owoce i warzywa w szkole", zajęcia praktyczne - wykonywanie zdrowych potraw a także realizację różnych programów profilaktycznych, dotyczących aktywności ruchowej.

1 01 2

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach, biorący udział w konkursie osiągnęli bardzo wysokie wyniki.

UWAGA RODZICE!

Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej w Wyszynach na rok szkolny 2015/2016 została wywieszona na gazetce w budynku szkoły.

Rozpoczyna się konkurs wiedzy o Berlinie!

Konkurs przebiegać będzie w 3 etapach:
- I etap – przygotowanie collagu na temat wylosowanegozabytku/ miejsca;
- II etap – przygotowanie prezentacji multimedialnej o Berlinie;
- III etap – test pt. „Jak dobrze znasz Berlin?".

"Trzymaj formę"

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie klas IV - VI wyszli do lasu trenować prawidłową postawę podczas marszu.

Dzień drzwi otwartych w Szkole Podstawowej w Wyszynach

14 kwietnia 2015 r. w godzinach 16.00 - 17.00 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdzian szóstoklasisty 

Dnia 1 kwietnia 2015 r. w całej Polsce uczniowie klas VI  do sprawdzianu szóstoklasisty. W Szkole Podstawowej w Wyszynach do sprawdzianu przystąpiło 25 uczniów.

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Chodzieży


15 kwietnia 2014 r. bibliotekarz szkolny zorganizował wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Dnia 7 kwietnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Oceniana była staranność wykonania i pomysłowość.