Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 16.00 - 17.30 rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach mogą uzyskać informacje na temat wyników nauczania i zachowania swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyło się Małe Dyktando Pokutne, konkurs ortograficzny o charakterze międzyszkolnym i regionalnym, który ma na celu wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu języka polskiego, kultury i historii Polski.

Aby zachęcić najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania, 21 marca odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótki program, przygotowany przez uczestników koła czytelniczego i aktywu bibliotecznego.

21 marca powitaliśmy wiosnę wesołymi piosenkami. Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami, zorganizował MINI PLAYBACK SHOW.

Informujemy, że w dniach 22.03.2017 r. - 24.03.2017 r. odbędą się rekolekcje szkolne.

Środa (22.03) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.30

Czwartek (23.03.) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.30

Piątek (24.03) - odwozy rozpoczną się o godzinie 10.15 

Organizacja dnia:

Pierwsza i druga lekcja - bez zmian

10.00 - pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki

10.45 - MINI PLAYBACK SHOW

Odwozy - bez zmian

 

 

13 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Z tej okazji odbył się II etap szkolny konkursu "Mistrz tabliczki mnożenia" oraz popołudniowe warsztaty matematyczne.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia,

które odbędzie się 16 marca 2017 r. o godzinie 17.00

w Domu Kultury w Wyszynach

W programie:

- bajka "Czerwony Kapturek"  w języku niemieckim

- wierszyki i piosenki w języku angielskim

 

 

Dzięki firmie edp renewables dzieci z klas I - III podróżowały po świecie słońca, świecie geotermalnym, świecie wody i wiatru.

Zapraszamy do udziału w konkursach: 

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas III
21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chodzieży
Obowiązujące lektury:
• „Akademia Pana Kleksa” – Jan Brzechwa
• „Legenda o złotej kaczce”, „Legenda o Bazyliszku” – Wanda Chotomska
• „Dzikie łabędzie” – Hans Christian Andersen
• „Piątka z Zakątka” – Krystyna Drzewiecka
Szkolne eliminacje odbędą się 17 marca 2017 r. (Akademia Pana Kleksa, Legenda o złotej kaczce,
Legenda o Bazyliszku)

 

KONKURS RECYTATORSKI!!!
dla uczniów klas I – III
„JULIAN TUWIM DZIECIOM”
odbędzie się 6 kwietnia 2017 r.

• Uczestnicy przygotowują wybrany przez siebie wiersz Juliana Tuwima.

• Oceniany będzie sposób recytacji, intonacja, ruch sceniczny oraz rekwizyty.

W poniedziałek 6 marca po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każdego roku pani Magdalena Thom i pani Joanna Polcyn zaskakują nas licznymi atrakcjami, zabawami, quizami i konkursami językowymi, w których uczestniczą wszyscy uczniowie naszej szkoły. W tym roku zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia bajki „Czerwony Kapturek” wystawionej w języku niemieckim, wysłuchaliśmy zabawnych wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach, recytowanych w języku angielskim.

1 marca naszą szkołę odwiedzili artyści z grupy Kulturka.  Tematem dzisiejszego spotkania były instrumenty strunowe szarpane i ich historia.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha,
radosnego, wiosennego  nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz Wesołego Alleluja

życzą

              Dyrektor, Grono Pedagogiczne,              
  Pracownicy i  Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wyszynach

 

UWAGA!!!   Do szkoły wracamy 30.03.2016 r. (środa)

21 marca powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku i tym razem było bardzo głośno i kolorowo.

Dnia 18 marca 2016 r. nastąpi zmiana organizacji odwozów szkolnych.

Zaplanowane zostały następujące zmiany:

Odwozy rozpoczną się o godzinie 12.35 - PKS  oraz  12.50 -  Gimbus

10 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się Małe Dyktando Pokutne, konkurs ortograficzny o charakterze międzyszkolnym i regionalnym. Dyktando ma znacznie szerszy wymiar niż wskazywałaby na to jego nazwa, bo ma na celu wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu nie tylko języka polskiego, ale także kultury i historii Polski. Formę konkursu ustaliliśmy w porozumieniu z Panem Mieczysławem Grabianowskim – który jest jednym z pomysłodawców tego konkursu oraz księdzem Proboszczem Bogdanem Spychajem,  a ponieważ odbywa się w czasie Rekolekcji Wielkopostnych ma charakter pokutny.

Dnia 8 marca 2016 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu recytatorskiego "W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy"

Dnia 16 marca 2016 r. (środa) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbędą się drzwi otwarte. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą uzyskać informacje na temat zachowania i wyników w nauce swoich dzieci.

Informujemy, że w dniach 09.03.2016 r. - 10.03.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

Odwozy rozpoczną się o godzinie 11.00.

Plan rekolekcji podajemy poniżej.

Konkurs na kartkę wielkanocną z najpiękniejszymi życzeniami świątecznymi

Dnia 31 marca 2015 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami organizowany przez Samorząd Szkolny.

Uwaga!

Wisoenna przerwa świąteczna trwa od 02.04.2015 r. do 07.04.2015 r.

Zajęcia rozpoczynają się dnia 8 kwietnia 2015 r. (środa)

Pierwszy Dzień Wiosny

Podczas piątkowych zajęć  w Szkole Podstawowej w Wyszynach było bardzo wesoło i wiosennie. Dzieci poprzebierały sie w kolorowe stroje, były wymalowane i w radosnych nastrojach.

UWAGA!

Dnia 1 kwietnia 2015 r. odbędzie się sprawdzian umiejętności uczniów klas szóstych przeprowadzany przez Centralną Komisję Edukacyjną.

W związku z powyższym uczniowie klas I - V nie mają tego dnia zajęć edukacyjnych.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

W środę 18 marca 2015 odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

"Moja przygoda w kosmosie"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach licznie wzięli udział w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne spojrzenie". W tym roku zadaniem uzcestników było stworzenie pracy techniką dowolną na temat : "Moja przygoda w kosmosie".

INFORMATOR DLA RODZICÓW
dzieci urodzonych od 1 lipca 2008r. do 31 grudnia 2008r., dzieci urodzonych w 2009r.

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej w Wyszynach należy złożyć w sekretariacie szkoły wypełnione i podpisane zgłoszenie.
Druk zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły.

Niecodzienny gość

Dnia 12 marca 2015r. odwiedził naszą szkołę niecodzienny gość. Muzyk z zespołu "STrachy na Lachy", pan Mariusz Napela. Przyjechał na zaproszenie uczniów biorących udział w projekcie Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan, aby opowiedzieć o bohaterze CDEW panu Wojciechu Retzu.

GNIAZDO

początki państwa polskiego


Dnia 12 marca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszynach obejrzeli w Chodzieskim Domu Kultury spektakl pt. „Gniazdo początki państwa polskiego" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

UWAGA KONKURS!!!

SAMORZĄD SZKOLNY OGŁASZA KONKURS WIELKANOCNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z ŻYCZENIAMI!!!

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR"

Dnia 18 marca 2015 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs z języka niemieckiego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VI. Udział w konkursie jest płatny - wynosi 9 zł. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pani Magdaleny Thom.

Ratujemy i Uczymy Ratować

Uczniowie klas I – III naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować".

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 Zgodnie z tradycją, czniowie naszej szkoły przywitali wiosnę bardzo kolorowo i głośno... 

Sprawdzian klasy VI

Uczniowie klasy VI  w roku szkolnym 2013/2014 przystąpią do sprawdzianu dnia 1 kwietnia 2014 r. o godzinie 9.00.