Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Próbny sprawdzian klasy VI

Próbny sprawdzian klasy VI

Dnia 29 stycznia 2015 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wyszynach przystąpili do czwartego w roku szkolnym 2014/2015 próbnego sprawdzianu szóstoklasisty.

Próba została przeprowadzona według nowych zasad, określonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Test składał się z dwóch części. Pierwsza sprawdzała umiejętności z języka polskiego i matematyki (mogą być one oparte na zagadnieniach z zakresu historii lub przyrody). Na rozwiązanie zdań zamkniętych i otwartych uczniowie mieli 80 minut. Po przerwie szóstoklasiści przystąpili do drugiej części sprawdzianu – z języka niemieckiego. Trwała ona 45 minut. Zadania sprawdzały kluczowe umiejętności: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, znajomość środków językowych, rozumienie tekstów pisanych. Celem przeprowadzenia próby było sprawdzenie stopnia przygotowania uczniów do sprawdzianu kończącego szkołę, który odbędzie się 1 kwietnia 2015 r. oraz wyciągnięcie odpowiednich wniosków do dalszej pracy. 

 

1 01

 

1 02

 

1 03